Ciekawa karta walk i zacięte pojedynki w Rypinie

Ciekawa karta walk i zacięte pojedynki w Rypinie

Odbywająca się w Rypinie gala boksu amatorskiego „Suzuki Boxing Night 26” była ważnym etapem przygotowań do turniejów kwalifikacyjnych do igrzysk olimpijskich w Paryżu.

W karcie walk znalazło się 10 pojedynków w formule boksu amatorskiego z udziałem naszych kadrowiczów prowadzonych przez głównych trenerów - Grzegorza Proksę i Tomasza Dylaka.

W jednym z najciekawszych starć, w kategorii 51 kg, urodzony w 2005 roku Nikolas Pawlik, medalista Mistrzostw Europy Juniorów i Kadetów, wygrał 2:1 z Jakubem Słomiński, brązowym medalistą ME Seniorów.

W wadze 67 kg doszło do rewanżu za finał niedawnych Mistrzostw Polski w Toruniu i tym razem to Paweł Sulęcki pokonał w bratobójczym starciu (obaj reprezentują barwy Klubu Bokserskiego Legia Warszawa) Mateusza Grejbera 3:0. Z kolei złoty medalista MP Seniorów kat. 80 kg Rafał Perczyński wygrał ze złotym medalistą Młodzieżowych Mukhammadalim Romańskim 3:0. W innych pojedynkach mężczyzn triumfowali: 57 kg Jakub Krzpiet i Jarosław Iwanow oraz 75 kg Mateusz Urban.

W walkach kobiet zwyciężały faworytki, m.in. w wadze 66 kg Aneta Rygielska z Oliwią Neufeld i Barbara Marcinkowska z Julią Michałek po 3:0. Kolejną wygraną zapisała na swoim koncie Julia Szeremta. W Rypinie pokonała Aleksandrę Jankowiak i tym samym potwierdziła, że niedawne zwycięstwo w międzynarodowym turnieju „Bocskai Istvan Memorial” w węgierskim Debreczynie nie było dziełem przypadku

 

Wyniki:

57 kg Julia Szeremeta - Aleksandra Jankowiak 3:0

60 kg Patrycja Borys - Anastazja Michałek 3:0

66 kg Aneta Rygielska - Oliwia Neufeld 3:0

66 kg Barbara Marcinkowska - Julia Michałek 3:0

51 kg Jakub Słomiński - Nikolas Pawlik 1:2

57 kg Jakub Krzpiet - Patryk Adamus 3:0

57 kg Jarosław Iwanow - Nikodem Szafarz 3:0

67 kg Mateusz Grejber – Paweł Sulęcki 0:3

75 kg Bartosz Gołębiewski - Mateusz Urban 0:3

80 kg Rafał Perczyński - Mukhammadali Romański 3:0

Artykuły powiązane