77. edycja Pucharu PKL na Kasprowym Wierchu za nami

77. edycja Pucharu PKL na Kasprowym Wierchu

77. edycja Pucharu PKL za nami! W kultowych zawodach organizowanych przez Polskie Koleje Linowe udział wzięło 60 zawodników.

6 kwietnia miłośnicy narciarstwa spotkali się na Kasprowym Wierchu, by kontynuować tradycję i wziąć udział w historycznych już zawodach organizowanych przez Polskie Koleje Linowe. W rywalizacji swój udział zgłosiło łącznie 60 osób. Zgodnie z tradycją i regulaminem zawody były podzielone na dwie grupy. W pierwszej uczestnikami byli pracownicy PKL, a w drugiej pozostałe osoby, które zarejestrowały swój start.

Podczas tegorocznych zmagań najmłodszy uczestnik zawodów miał 18 lat, a najstarszy 76. - Bardzo dziękujemy za udział w tegorocznej edycji Pucharu PKL oraz gratulujemy zwycięzcom i wszystkim zawodnikom. Cieszymy się, że wspólnie możemy kultywować tę sportową tradycję, która jest też narciarskim świętem. Oczywiście to nie koniec sezonu narciarskiego na Kasprowym Wierchu. Zapraszamy wszystkich miłośników sportów zimowych do naszego ośrodka, gdzie wciąż w Dolinie Gąsienicowej panują dobre warunki do jazdy na nartach – mówił podczas zawodów Marian Szewczyk, dyrektor operacyjno-techniczny PKL. 

W 77. edycji Pucharu PKL w narciarstwie alpejskim w klasyfikacji kobiet najlepsza okazała Karolina Klimek, na drugim miejscu uplasowała się Małgorzata Tlałka-Długosz (wielokrotna mistrzyni Polski i Francji), trzecie miejsce zajęła Sylwia Loley.

Mężczyźni podzieleni zostali na II grupy wiekowe. W I grupie na podium stanęli: Szymon Gąsienica zajmując pierwsze miejsce, Maciej Ćwikła z drugim miejscem oraz Rafał Skarbek-Maczewski na trzecim miejscu. Z kolei w II grupie wiekowej zwyciężył Waldemar Lalik, na drugim miejscu Andrzej Gomuliński, a podium zamknął Michał Biernacik.

Wśród pracowników PKL w grupie kobiet najlepsza okazała się Monika Wardas, drugie miejsce zajęła Zuzanna Jakubowicz, a trzecia na podium była Dominika Handzel. Męska część zawodników została podzielona na III grupy wiekowe. W pierwszej najlepszy był Mikołaj Kulig, zaraz za nim znalazł się Dawid Maciag oraz na trzecim miejscu Kamil Bury. W II grupie wiekowej pierwsze miejsce zajął Wojciech Jędrol, natomiast drugie Andrzej Moskal, trzeci był Łukasz Stoch. W III grupie zwyciężył Marek Smetana, drugi był Piotr Fudalej, a trzecie miejsce zajął Ryszard Bednarz.

Wśród snowboardzistów w kategorii pracowników PKL najlepszy był Artur Bełzowski, drugie miejsce zajął Jakub Przeklasa. Najlepsza na desce okazała się Julia Chmielecka, drugie miejsce zajęła Aleksandra Takuśki.

 

Zdjęcie: materiał prasowy

Artykuły powiązane