Ruszył IEM Katowice 2024

Ruszył IEM Katowice 2024

Intel Extreme Masters Katowice 2024 to coroczny turniej, który odbywa się w Polsce. Rywalizacja toczy się przede wszystkim Counter-Strike’a, ale to nie jedyny tytuł obecny na imprezie.

W rywalizacji udział wezmą dwie polskie ekipy  ENCE i Rebels. Czeka nas sporo emocji, walka toczy się o wielkie pieniądze i prestiż. Rozgrywana w katowicki spodku impreza należy do jednych z najbardziej uznanych w świecie e-sportu.

Oprócz biało-czerwonych, wystąpią jeszcze 22 drużyny, które będą walczyć o pulę nagród 1 miliona dolarów i zaproszenie na IEM Cologne oraz światowy finał BLAST Premier.

Formuła zawodów jest niezmienna Szesnaście drużyn zakwalifikowało się do fazy play-in i zmierzą się one w drabince podwójnej eliminacji. Pierwsze mecze będą miały charakter best-of-one, a wszystkie pozostałe będą miały charakter best-of-three. Następnie osiem najlepszych drużyn przejdzie do fazy grupowej. W fazie grupowej dołączą zaproszone formacje i wszystkie drużyny zostaną podzielone na dwie drabinki podwójnej eliminacji po osiem drużyn. Wszystkie mecze będą rozgrywane w systemie BO3, a najlepsza trójka z każdej grupy zakwalifikuje się do play-offów.

Mimo że bilety na IEM Katowice 2024 są już wyprzedane, można dołączyć do wydarzenia i odwiedzić bezpłatnie IEM Expo oraz darmowe strefy pod CS2.

Zawody potrwają do 11 lutego.