Złoto w bojerach ! Zrobił to po raz czwarty!

bojery

Michał Burczyński po raz czwarty w swojej karierze wywalczył złoto bojerowych mistrzostw świata! Polak zwyciężył w klasie DN podczas zawodów w estońskiej Parnawie.

To nie pierwszy sukces naszego zawodnika w mistrzostwach świata. W jego kolekcji poza czterema złotami znajdują się  trzy srebrne oraz cztery brązowe krążki.

W Estonii „Biało-Czerwoni” zaliczyli dublet. Tuż za Michałem zawody ukończył Łukasz Zakrzewski. Na najniższym stopniu podium stanął faworyt gospodarzy, Estończyk Joonas Kijsler. Warto nadmienić, że w czołowej dziesiątce znalazło się jeszcze czterech innych Polaków.

Również dobrze w Parnawie radzili sobie juniorzy. Cezary Sternik wywalczył tytuł wicemistrza w tej kategorii, a tuż za podium uplasowali się Borys Michniewski (4.) oraz Jakub Śliwiński (5.).

W zawodach startowało łącznie 126 seniorów oraz 24 juniorów z osiemnastu krajów z trzech kontynentów.

W sumie od 1974 roku nasi reprezentanci zdobyli 60 medali na mistrzostwach globu (25 złotych, 21 srebrnych i 14 brązowych)

Od dzisiaj w Parnawie zmagania w ramach mistrzostw Europy zaczynają seniorzy i juniorzy.

Przypomnijmy, że  bojery to żeglarstwo lodowe, czyli dyscyplina polegająca na wyścigach bojerów potocznie zwanych ślizgów lodowych, których środkiem napędu jest żagiel, a elementem jezdnym - płozy.