Wyłoniono Halowych Mistrzów Polski w Tenisie

W Lesznie zakończyły się w niedzielę Halowe Mistrzostwa Polski w tenisie. W grze pojedynczej po tytuły sięgnęli Weronika Falkowska (KS Górnik Bytom) oraz Karol Filar (BKT Advantage Bielsko-Biała).

Warto przypomnieć, że zawody wróciły do kalendarza Polskiego Związku Tenisa po trzech latach przerwy, a w puli nagród znalazło się 50 tysięcy złotych. W grze pojedynczej kobiet najlepsza okazała się turniejowa "jedynka", Weronika Falkowska z KS Górnik Bytom. W finale pokonała Oliwię Szymczuch z Klubu Sportowego Dragon 6:4, 6:3, która  w półfinałe odprawiła z kwitkiem drugą najwyżej rozstawioną tenisistkę w zawodach, Ginę Feistel z WKS Grunwald Poznań.

Weronika Falkowska nie poprzestała na triumfie indywidualnym. Drugie złoto wywalczyła w grze podwójnej w parze właśnie z Feistel, wygrywając w finale z duetem Gniewkowska/Straszewska 6:1, 6:1.

W finale gry pojedynczej mężczyzn spotkali się reprezentanci BKT Advantage Bielsko-Biała, zeszłorocznego zwycięzcy LOTTO SuperLIGI. W starciu dwóch młodych tenisowych wilczków lepszy był Karol Filar, który pokonał Alana Bojarskiego 6:1, 6:2. Temu drugiemu na pocieszenie pozostało zwycięstwo w grze podwójnej w duecie z Oskarem Grzegorzewskim z WKT MERA Warszawa. W decydującym pojedynku ograli parę Bojko/Michocki 6:7 (3), 6:2, 10:6.