Skrzek i Błażowska bez wąskiego finału

Kaja Skrzek i Aleksandra Błażowska zainaugurowały starty "Biało-Czerwonych" w mistrzostwach świata w sportach wodnych w Dosze. W konkursie skoków z trampoliny 1-metrowej zajęły odpowiednio 19. i 21. lokatę.

W zawodach wystąpiło 47 zawodniczek, podzielonych na dwie grupy. Każda z nich miała do wykonania pięć prób. Walka toczyła się o bezpośredni awans do finału, do którego dostało się dwanaście sportsmenek.

Kaja Skrzek wystąpiła na miarę swoich możliwości, ale ostatecznie zabrakło jej 5.40 pkt do finałowej rozgrywki . Uzyskana lokata - 19., jest niemal powtórzeniem jej zeszłorocznego występu na światowym czempionacie, gdzie została sklasyfikowana na 18. pozycji.

Po słabszej drugie próbie Aleksandra Błażowska spadła do trzeciej dziesiątki, ale kolejne skoki systematycznie poprawiały jej pozycję, dzięki czemu ostatecznie uplasowała się na 21. miejscu. To najwyższa lokata młodej, niespełna 22-letniej zawodniczki w historii jej dotychczasowych startów w mistrzostwach świata.

Obie zawodniczki pojawią się na basenie w najbliższy czwartek, kiedy to odbędą się eliminacje skoków z trampoliny 3-metrowej.

Wcześniej, bo już w sobotę, wystąpią nasi panowie. Do konkursu skoków synchronicznych z trampoliny 3-metrowej przystąpią Kacper Lesiak i Andrzej Rzeszutek.

Mistrzostwa świata w sportach wodnych potrwają do 18 lutego. Poza rywalizacją w skokach z trampoliny "Biało-Czerwonych" zobaczymy również w pływaniu i pływaniu długodystansowym.