Katarzyna Niewiadoma w czołówce Strade Bianche

Rozgrywany we Włoszech wyścig wygrała Beligijka Lotte Kopecky. Tuż za podium uplasowała się reprezentująca Canyon SRAM Racing Katarzyna Niewiadoma.

Strade Bianche to jednodniowy wyścig, odbywający się co roku w marcu w okolicach Sieny, w Toskanii. Od 2015 roku obok zmagań dla mężczyzn rozgrywane są również zawody dla kobiet, które należą do cyklu UCI Women’s World Tour.

Panie ścigały się na wymagającej, 140-kilometrowej trasie, na której ulokowano 12 sektorów szutrowych. Oprócz wspomnianej już Niewiadomej w rywalizacji wzięły udział dwie inne biało-czerwone Marta Lach i Marta Jaskulska z CERATIZIT-WNT Pro Cycling.

Do kluczowego ataku w całej rywalizacji doszło na dziesięć kilometrów przed metą. Na odważną szarżę zdecydowała się Lotte Kopecky. Do mistrzyni świata doskoczyła Elisa Longo Borghini, zostawiając z tyłu Katarzynę Niewiadomą, Demi Vollering oraz słabnącą Shirin van Anrooij. Obie zawodniczki zgodnie współpracowały i wjechały do Sieny 20 sekund przed pogonią. Elisa Longo Borghini finiszowała na drugiej pozycji, z kilkusekundową stratą. W finiszu o trzecie miejsce brały udział Demi Vollering i Katarzyna Niewiadoma, które w takiej kolejności przecięły linię mety.

Pozostałe z Polek nie ukończyły wyścigu.