Liga niemiecka – Flick: mentalność kluczem do sukcesu przy pustych trybunach

Z powodu pandemii koronawirusa rywalizacja w niemieckiej ekstraklasie została wstrzymana w pierwszej połowie marca. Grę wznowiono w ubiegłym tygodniu, najszybciej z silnych lig europejskich, jednak obowiązują dodatkowe przepisy sanitarne, a kibice nie są wpuszczani na stadiony.

Liga niemiecka – Flick: mentalność kluczem do sukcesu przy pustych trybunach

"Decydujące znaczenie ma mentalność. Oczywiście posiadanie większej jakości piłkarskiej na boisku daje przewagę, ale to sytuacja (granie bez kibiców - PAP), która nie jest zbyt łatwa" - powiedział Flick podczas zdalnej konferencji prasowej na pustym stadionie.

"Pokazanie tej mentalności na boisku jest kluczowe. Ważne, aby zespół sam na siebie naciskał. Po to, żeby odbudować poziom motywacji, który zanika przy pustych trybunach" - dodał.

Zgodnie z protokołem zdrowotnym ligi łącznie tylko około 200 osób może przebywać na boisku i na trybunach podczas gry. Kolejnych sto, głównie ochroniarzy, znajduje się poza stadionem, aby utrzymać z daleka świętujących kibiców.

W poprzedniej kolejce prowadzący w tabeli Bayern pokonał na wyjeździe Union Berlin 2:0, więc sobotni mecz z Eintrachtem będzie pierwszym w Monachium od czasu wznowienia sezonu.

"Każdy z nas zagrał już przynajmniej raz przy pustych trybunach. Wiemy, czego się spodziewać. Przed naszym meczem w ubiegłym tygodniu trenowaliśmy również na Allianz Arenie, a nie tylko w ośrodku, więc wiemy, czego się spodziewać pod względem atmosfery" - zaznaczył Flick.

W poprzedniej kolejce jednego z goli dla Bayernu zdobył z rzutu karnego Robert Lewandowski. Polski napastnik z 26 trafieniami zdecydowanie prowadzi w klasyfikacji strzelców niemieckiej ekstraklasy.

Na Twitterze Bayernu poinformowano, że Lewandowski został pierwszym piłkarzem z pięciu najlepszych lig w Europie (Anglia, Francja, Hiszpania, Niemcy, Włochy), który zdobył w tym sezonie 40 goli, licząc wszystkie rozgrywki klubowe.

Sobotni mecz Bayernu z Eintrachtem w 27. kolejce rozpocznie się o 18.30. Trzy godziny wcześniej druga w tabeli Borussia Dortmund, z którą kontrakt do końca następnego sezonu przedłużył Łukasz Piszczek, zmierzy się na wyjeździe z szóstym VfL Wolfsburg.

To ostatnie sprawdziany dwóch czołowych klubów przed bezpośrednim spotkaniem we wtorek w Dortmundzie. Obecnie Bayern ma 58 punktów i wyprzedza BVB o cztery.

Trzecia w tabeli Borussia Moenchengladbach (52 pkt) zagra w sobotę o 15.30 u siebie z piątym Bayerem Leverkusen (50).

Wszystkie mecze tej i następnej kolejki poprzedzone będą minutą ciszy ku czci ofiar pandemii koronawirusa.(PAP)

bia/ pp/