25 tysięcy uczniów z 200 szkół w drugiej edycji Drużyny Energii

Do inauguracyjnej edycji tej akcji zgłosiło się ponad 600 szkół, z których do głównej rozgrywki wybrano 100 placówek. Finał odbył się pod koniec maja 2018 roku na Stadionie Energa Gdańsk, a najlepsze okazały się Szkoła Podstawowa nr 6 im. Antoniego Abrahama z Gdyni, Szkoła Podstawowa nr 13 im. Polskich Olimpijczyków z Żor oraz Szkoła Podstawowa nr 4 im. Stanisława Moniuszki z Kętrzyna.

25 tysięcy uczniów z 200 szkół w drugiej edycji Drużyny Energii

Drużyna Energii "wróciła do gry" pod koniec stycznia. Do drugiej edycji zakwalifikowało się kolejnych 100 szkół, zatem z sześcioma ambasadorami ćwiczyło w sumie 25 tysięcy uczniów z klas 6-8 z 200 placówek z całej Polski.

Izabela Bełcik, Rafał Lipiński, Marek Citko, Krzysztof Golonka, Bartosz Ignacik i Krzysztof Ignaczak wyznaczali im sportowe zadania, które należało nie tylko powtórzyć, ale też udokumentować i przesłać w formie filmów. W sumie ambasadorzy programu obejrzeli 20 tysięcy takich materiałów. Najlepsza szkoła każdego miesiąca rywalizacji wygrywała sprzęt sportowy, wizytę ambasadorów oraz miała zapewniony udział w Wielkim Finale.

Podsumowująca drugą edycję Drużyny Energii impreza odbyła się w środę na Stadionie Energa Gdańsk. Pojawili się na niej przedstawiciele wyróżnionych szkół: im. Marii Zientary-Malewskiej z Oddziałami Dwujęzycznymi w Dywitach, nr 23 im. gen. Józefa Bema w Poznaniu, w Mrocznie, nr 1 im. Bohaterów Warszawy w Kamienicy oraz Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Żelkowie.

Zaproszenie otrzymali także uczniowie ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 3 w Bydgoszczy, którzy nie wygrali żadnego z etapów, ale za każdym razem plasowali się w ścisłej czołówce, dzięki czemu zapewnili sobie tytuł "Finalisty Rankingowego".

Puchar Drużyny Energii oraz voucher wartości 10 tysięcy złotych na wyposażenie sali gimnastycznej w sprzęt sportowy otrzymała szkoła w Kamienicy. Placówka z Dywit dostała czek na siedem, z Mroczna na cztery, a z Bydgoszczy na dwa tysiące.(PAP)

Autor: Marcin Domański

md/ pp/