Świątek krok od pierwszego wielkoszlemowego ćwierćfinału w karierze!

Iga Świątek to jedyna reprezentantka Polski, która nie wypadła poza burtę Australian Open w grze pojedynczej. 18-latka w Melbourne prezentuje się wręcz niesamowicie i coraz poważniej wyrasta na „czarnego konia” turnieju kobiet. Obecnie 56. tenisistka świata jest również na dobrej drodze do pobijania własnych rekordów – już samo dojście do czwartej rundy Australian Open jest jej najlepszym wynikiem podczas tej imprezy, a kolejne zwycięstwo pozwoli jej zameldować się w pierwszym ćwierćfinale wielkoszlemowym w karierze!

Fakty są takie, że Iga Świątek jeszcze nie przegrała seta w tegorocznej edycji wielkoszlemowego Australian Open, a rywalki miała naprawdę bardzo wymagające. Najpierw, na inaugurację, mierzyła się zawsze z nieprzewidywalną Timeą Babos. Następnie po drugiej stronie siatki stanęła Carla Suarez-Navarro. Wprawdzie niegdyś szósta tenisistka świata rozgrywa ostatni sezon w karierze, to jednak nadal posiada ogromną ambicję i zawzięcie potrzebne do tego, aby zanotować niezły wynik. Zresztą reprezentantka Hiszpanii potwierdziła wysokie umiejętności we wspomnianym meczu, w którym, choć nie wygrała seta, to poważnie zagroziła naszej rodaczce.

Świątek jak dotychczas ostatni mecz podczas rywalizacji w Melbourne rozegrała przeciwko Donnie Vekic. To tenisistka, która w Australian Open była rozstawiona z numerem „19”, była faworytką tego spotkania. Reprezentantka Polski utrzymała jednak wysoki poziom z poprzednich pojedynków i sprawiła niespodziankę eliminując wyżej notowaną oponentkę.

Ewidentnie warunki panujące w Melbourne odpowiadają Idze Świątek, która..JEST JUŻ W CZWARTEJ RUNDZIE AUSTRALIAN OPEN!…

Opublikowany przez Serwisa nę zewnątrza – tenisowego boga Michałę Pochopnia Piątek, 24 stycznia 2020

Nasza rodaczka także w czwartej rundzie stanie oko w oko z wyżej notowaną w rankingu WTA przeciwniczką – tym razem przyjdzie jej się zmierzyć z Anett Kontaveit, która podobnie, jak Świątek, zdążyła już sprawić niespodzianki podczas Australian Open. Estonka w 1/32 finału okazała się lepsza od Belindy Bencic, którą wymieniano w wąskim gronie potencjalnych kandydatek do wygrania całej imprezy.

Zarówno Kontaveit, jak i Świątek, nigdy nie grały w ćwierćfinale Australian Open, ani żadnej innej wielkoszlemowej imprezy, dlatego poniedziałkowy mecz będzie dla nich obu specjalny i wyjątkowy. Ze względu na wcześniej zdobyte doświadczenie oraz pozycję zajmowaną w rankingu WTA, większe szanse na pozostanie w grze o tytuł Australian Open daje się 24-letniej reprezentantce Estonii. Takie również są notowania bukmacherów, którzy niższe kursy wystawili na zwycięstwo Kontaveit. Bukmacher forBET na wygraną obecnie 31. zawodniczki świata wystawił współczynnik 1.74. Natomiast typując, że przepustkę do ćwierćfinału zdobędzie Świątek, możemy skorzystać z kursu 2.10.

W ofercie forBET możemy skorzystać z wielu innych opcji dotyczących tego zdarzenia. Są to między innymi takie zakłady, jak: liczba gemów, handicap setowy, czy dokładny wynik spotkania.

Mecz, którego stawką będzie awans do ćwierćfinału Australian Open, zaplanowano na noc z niedzieli na poniedziałek. Świątek i Kontaveit przystąpią do rywalizacji na trzeci, co do ważności korcie – Melbourne Arena. Spotkanie rozpocznie się nie wcześniej, niż o 2:30 czasu polskiego.