Koniec z obijaniem ogórków – Trybson szykowany na FEN 26 we Wrocławiu?

Jeżeli dwa plus dwa w tym wypadku równa się cztery, to prawdopodobnie Paweł Trybała zostanie niebawem ogłoszony kolejnym bohaterem gali FEN 26, która 12 października odbędzie się we Wrocławiu. Debiut Trybsona w FEN był szykowany na galę z numerem 20., ale wtedy zawodnikowi przytrafiła się kontuzja, która wyeliminowała go ze startów.

Trybson w zawodowej karierze stoczył osiem pojedynków, z czego pięć wygrał – wszystkie przed czasem. Jego ostatnie wyjście do „klatki” skończyło się efektownym zwycięstwem z nieudacznikiem naszym ulubieńcem Marcinem Najmanem już w pierwszej rundzie. El Testosteron wielokrotnie odgrażał się byłemu uczestnikowi jednego z programów rozrywkowych, ale ostatecznie nie miał szans z wyraźnie lepszym, szybszym i bardziej wrzechstronnym Trybałą podczas gali FFF w Zielonej Górze.

Wcześniej Trybson pokonał Gerarda Bąka oraz przegrał w kontrowersyjnych okolicznościach z Mateuszem Śniadałą.

Trybała miał zadebiutować w FEN podczas gali FEN 20. Jego przeciwnikiem miał być Tymoteusz Świątek, jednak do tej walki nie doszło, gdyż Trybson zerwał więzadła w kolanie. Początkowo mówiło się o krótkiej przerwie od treningów, jednak rzeczywistość okazała się być zupełnie inna – podopieczny Mirosława Oknińskiego rozsypał się na ponad rok, co wykluczyło go z kolejnych startów. Zamiast sali treningowej była siłownia, która miała podtrzymać aktywność fizyczną Trybsona.

Kolega klubowy Michała Oleksiejczuka i Szymona Kołeckiego z Najmanem zawalczył w kategorii ciężkiej, tym razem kibice zobaczą go w akcji w pojedynku, którego limit wyznaczono na 93 kilogramów. Trybała z poważnymi zawodnikami konfrontował się w niższych kategoriach, jego pojedynek ze Świątkiem był zaplanowany na 80 kilogramów.

Skąd domysły, że Trybała wystąpi na FEN? Najpierw tajemniczy wpis na swój profil na Twitterze opublikował prezes FEN Paweł Jóźwiak.

Zaczęliśmy czytać komentarze i szukać pamięcią wstecz – kto miał wystąpić pod szyldem organizacji, ale finalnie tego nie zrobił. Poszperaliśmy trochę po Instagramie i…

Prezes na Dolnym Śląsku, zawodnik we Wrocławiu, na Facebooku informacja o tym, że połowa nagrywek materiałów promocyjnych została już przeprowadzona (stan na wtorkowy wieczór). Trzeba przyznać, że to było dzieciennie proste dochodzenie…

Ciekawy występ Trybsona w stricte sportowym pojedynku, ciekawy jego postawa w nowej kategorii wagowej, w której w FEN dzieje się ostatnio dużo. Odkurzony Wojciech Janusz, odkrycie polskiego MMA w 2018 roku Rafał Kijańczuk i jego pogromca z Ostródy Adam Kowalski to nie wszyscy zawodnicy, którzy mają chrapkę na pas mistrzowski w kategorii półciężkiej. Ten, zgodnie z wcześniej danymi obietnicami, ma zostać przyznany w pierwszej połowie 2020 roku.

We Wrocławiu odbędzie się czwarta, ostatnia w tym roku gala organizowana przez FEN. Na karcie walk widnieją już nazwiska Andrzeja Grzebyka, Dominika Zadory, Wojciecha Wierzbickiego, Marcina Zontka, Rafała Kijańczuka i Szymona Duszy.