#NeymarGate – kiedy to się w końcu skończy?

Saga, która wydaje się nie mieć końca. Temat, który ciągle grzeje publikę na całym świecie. Powód do ciągłych rozmów i sprzeczek pomiędzy fanami nawet samej Barcelony. Przejdzie czy nie przejdzie? Powrót Neymara do Katalonii to już podobno kwestia godzin.

Podobno, bo w tej sytuacji wszystko może się wydarzyć. Niemalże identyczna sytuacja miała miejsce dwa lata temu. Wtedy jednak Brazylijczyk zmierzał w przeciwnym kierunku i Barcelonę zamienił na Paryż. 25 miesięcy temu – szukanie nowych wyzwań i chęć wprowadzenia nowej ekipy na szczyt. Dzisiaj? Wielkie marzenie, by powrócić do drużyny z Leo Messim w składzie, która gwarantuje regularne granie o największe cele. W której zwycięstwo w Lidze Mistrzów jest priorytetem, a nie mrzonką, która nie ma żadnych szans na powodzenie.

Blaugrana.pl prowadzi na swojej stronie internetowej relację live z wydarzeń, które wczoraj odbywały się w Barcelonie, a które są bezpośrednio związane z Neymarem i jego przyszłością. Fcbarca.com za pomocą swoich kanałów social media również informuje kibiców o tym, co się dzieje z Brazylijczykiem i kiedy oficjalnie zmieni barwy klubowe. Wersja na środowy poranek – obie strony są niemalże dogadane – być może jeszcze w tym tygodniu Ney wróci do swojego dawnego domu. W całym przedsięwzięciu jeszcze udziału nie bierze Real Madryt, który również chciał pozyskać Brazylijczyka. Podobno kwestią czasu jest, kiedy Królewscy przedstawią swoją ofertę.

Plotek, przecieków oraz spekulacji jest mnóstwo, ale na ten temat chyba nie będziemy się wypowiadać i skupimy się tylko na faktach. Wczoraj przedstawiciele mistrzów Hiszpanii zameldowali się w Paryżu, gdzie mieli rozmawiać na temat ewentualnego transferu. Dzień wcześniej hiszpańscy dziennikarze spotkali pod Camp Nou prawnika Neymara, jednak nie wiadomo, w jakim celu pojawił się w biurach katalońskiego klubu. Gdyby złożyć wszystkie klocki w jedną całość, to wydaje się niemalże pewne, że zaraz gruchnie oficjalna informacja w tym temacie. Patrząc jednak, że cały czas chodzi o Neymara… wszystko może się nagle wykoleić. Nikt tak naprawdę nie wie, co siedzi w jego głowie i jakie plany na dalszą część kariery ma jego ojciec, który – jak dobrze wiemy – nieraz namieszał już w relacjach pomiędzy klubami.

Ostatnie dni w tym temacie były bardzo intensywne i niewiele wskazuje na to, aby temat się uspokoił, wszak mówimy o najdroższym obecnie piłkarzu na świecie, który może zmienić jeden z najbogatszych klubów na jeden z najlepszych. Opinie są podzielone, głos na ten temat zabrali już chyba wszyscy. Co by się jednak nie wydarzyło, na czym by nie stanęło, mamy nadzieję, że to wszystko jak najszybciej się skończy. Szczerze? Trochę nas to już wszystko zmęczyło i chyba nie mamy ochoty o tym słuchać i czytać. Wolimy o Neymarze rozmawiać w kontekście jego dobrych występów i pięknych bramek.

Oferta forBET na mecz o Superpuchar Europy, Liverpool vs Chelsea:

Zwycięstwo Liverpoolu: 1.61

Remis po 90 minutach: 4.20

Zwycięstwo Chelsea: 5.60