Kendricks jak ptak – wyżej skakał tylko Bubka (WIDEO)

Jeszcze kilka dni temu cieszyliśmy się wspólnie ze znakomitej formy Piotra Liska, który dwukrotnie w ciągu zaledwie kilku dni poprawił swój rekord życiowy oraz rekord Polski. 6,02 to rezultat, który musi robić wrażenie na wszystkich, w momencie pokonywania tej wysokości to właśnie Polak był najlepszym zawodnikiem na świecie w 2019 roku. 

Lisek miał i w dalszym ciągu ma prawo być dumny ze swojego wyniku, bo nie tylko na dobre wszedł do elitarnego klubu wąskiej grupy zawodników, którzy w swojej karierze pokonywali 600 centymetrów w skoku o tyczce, ale również plasuje się bardzo wysoko na listach wszechczasów. Mieliśmy nadzieję, że Polak będzie w stanie dobrą dyspozycję z lipca utrzymać w dalszej części sezonu, wszak mistrzostwa świata w tym roku rozgrywane są bardzo późno, dopiero na przełomie września i października. Podczas mistrzostw Stanów Zjednoczonych Sam Kendricks oddał próbę na wysokość 6,06, czym ustanowił swój rekord życiowy i zepchnął na drugie miejsce tegorocznych list Liska.

Kendricks ten imponujący rezultat osiągnął już przy drugim swoim podejściu i to podczas zawodów, które swoją rangą nie powalają na kolana. Puste trybuny, zero rywali na podobnym poziomie i presji, a – co za tym idzie – również i takiej mobilizacji, aby za wszelką cenę wypaść jak najlepiej. Amerykanin jednak pokazał, że jest w stanie skakać wysoko i na pewno nie odda tanio Liskowi złotego medalu tegorocznych mistrzostw świata.

Prawdę powiedziawszy to mieliśmy nadzieję, że przynajmniej do światowego czempionatu Lisek będzie liderem list światowych i uda mu się z najlepszym wynikiem globu przystąpić do finałowej rozgrywki. Biorąc pod uwagę jednak, jaki poziom jest obecnie na świecie i jak wysoko skacze się w 2019 roku, nie mamy pewności, czy to aby na pewno koniec emocji związanych ze skokiem o tyczce. W całej historii tej dyscypliny sportu wyżej od Kendricksa na stadionie skakał tylko Siergiej Bubka – 6,14.

Aż boimy się pomyśleć, co jeszcze wydarzy się w tym roku podczas kolejnych zawodów, ale nie mamy nic przeciwko, żeby pojedynek Liska z Kendricksem trwał w najlepsze i aby często występowały zwroty akcji. O ile wyżej jest w stanie skoczyć Polak i jakie są możliwości Amerykanina? Czekamy na kolejne konkursy z udziałem najlepszych skoczków na świecie!