Problemy wizowe powodem absencji Kuznetsovej

Kontuzje – to najczęstszy powód tego, że tenisiści i tenisistki wycofują się z wcześniej zaplanowanych startów. Rzadziej mamy do czynienia z innymi powodami, a już na pewno z tego typu, który ma Svetlana Kuznetsova. Reprezentantka Rosji najprawdopodobniej nie zagra w imprezie rangi WTA w Waszyngtonie z powodu nieotrzymania wizy do Stanów Zjednoczonych!

Svetlana Kuznetsova bez wątpienia jest już bliżej końca niż początku swojej tenisowej przygody. 34-latka jednak ma problem z godnym pożegnaniem się z zawodowymi zmaganiami. Często ogromne problemy sprawia jej zdrowie, ale nie tylko to stoi na przeszkodzie. Gdy niegdyś druga tenisistka świata wróciła już do formy, to pojawiły się inne kłopoty. Rosjanka na swoim koncie na Instagramie poinformowała, że nie zagra w Waszyngtonie – gdzie notabene miała bronić ubiegłorocznego tytułu – bowiem nie dostała amerykańskiej wizy!

Niestety musiałem wycofać się z Waszyngtonu z powodu moich problemów z wizą amerykańską. Chcę przeprosić wszystkich moich fanów, którzy tam na mnie czekali – napisała.

View this post on Instagram

Unfortunately I had to pull out of Washington due to my problems with US visa(. Wanted to apologize to all my fans who were waiting for me there .. Never had issues like this in my life , hopefully one day I can finally get a visa and play at list some events of the US swing ! // Друзья , ситуация с Американской визой вынуждает сняться с турнира в Вашингтоне, к сожалению не смогу туда поехать и постараться защитить титул. Такая ситуация сложилась за карьеру (не короткую 😂) впервые, очень надеюсь на ее скорое разрешение ! #гдеродилсятамипригодился #яузналчтоуменяестьогромнаясемья

A post shared by Svetlana Kuznetsova/ Кузнецова (@svetlanak27) on

Pomijając to, że to absurdalna decyzja, dla samej tenisistki może mieć bardzo bolesne skutki. Kuznetsova, jeśli nie zagra w turnieju Citi Open, straci 280 punktów. To spowoduje, że wypadnie ona z TOP 200 rankingu WTA, a co więcej – może oznaczać, że nie tylko nie zagra w US Open, ale nawet nie załapie się do eliminacji. W konsekwencji: czy 34-latka będzie miała w sobie tyle samozaparcia, aby walczyć o powrót chociażby do TOP 100? Nie sądzimy, szczególnie, gdy będzie się jej rzucać takie kłody pod nogi.

Kuznetsova już podczas czerwcowego Wimbledonu w rozmowie z mediami zdradziła, że może mieć problem z uzyskaniem wizy. Chociaż wcześniej się jej to nie zdarzyło, to obecny wniosek był rozpatrywany aż od lutego, co wzbudziło jej podejrzenia.

W trakcie pisania tego tekstu głos w tej sprawie zabrała Andrea Kalan – rzecznik prasowy amerykańskiej ambasady w Moskwie. Po jej wpisie na Twitterze można wywnioskować, że Kuznetsova ma szanse na występ w Waszyngtonie. – Widzieliśmy prasowe doniesienia na temat tenisistki Svetlany Kuznetsovej i jej problemów z wizą. Dotarliśmy do niej bezpośrednio, aby dowiedzieć się, że może podróżować i konkurować, ale nie dostaliśmy odpowiedzi. Svetlana, jeśli to czytasz – zadzwoń do nas. Twoja wiza czeka na Ciebie.

Jak zakończy się ta sytuacja? Czy aby nie jest za późno na przyznanie wizy, o którą tenisistka starała się od sześciu miesięcy? W końcu turniej w Waszyngtonie rusza już za kilkanaście godzin – pierwsze mecze eliminacyjne zostaną rozegrane już w sobotę.