„Już teraz zrobili więcej niż młodzieżówka Magiery”- Twitter po meczu Polska-Belgia na ME U21

Piłkarze selekcjonera Czesława Michniewicza wygrali inauguracyjne spotkanie Euro do lat 21. „Ten mecz kosztował nas dużo nerwów” – przyznał trener. Pierwsza część pojedynku z Belgami nie zaczęła się jednak zbyt szczęśliwe. W 16. minucie wynik otworzył Aaron Iseka Leya, po tym jak dograł mu Isaac Mbenza. Trochę ta bramka „wisiała”, bo zaledwie dwie minuty wcześniej mocnym strzałem w słupek popisał się Orel Mangala. Na szczęście, jeszcze przed zejściem do szatni Biało-Czerwoni zdołali wyrównać – premierowego gola w turnieju zdobył Szymon Żurkowski. Od tego momentu gra naszych była zdecydowanie lepsza, pewniejsza. W drugiej połowie zawodnicy Michniewicza nie zwolnili tempa i już w 52. minucie objęli prowadzenie po świetnej główce Krystiana Bielika. Ta bramka nieco zastopowała zapędy Polaków, to Belgowie przejęli inicjatywę, lecz na szczęście niewiele z tego wyniknęło, choć próby Eliasa Cobbauta i Siebe Schrijversa mogły skończyć się doprowadzeniem do remisu. Usypianie rywala zdało egzamin – w 79. minucie kapitalne podanie od Żurkowskiego wykorzystał Sebastian Szymański, ale akcję napędził Konrad Michalak. 3:1 i wydawało się, że już nic nam nie grozi, a Dariusz Szpakowski triumfalnie ogłosił zwycięstwo. Zbyt wcześnie, jak się okazało. Belgowie (Dion Cools) szybko, bo już po pięciu minutach złapali kontakt, a w kilku późniejszych akcjach sytuację musiał ratować Kamil Grabara. Ostatecznie jednak to nasi okazali się ekipą lepszą. Co o tym meczu pisali internauci?