Mistrzowskie pożegnanie VIVE – „Tak się tworzy historia!” (WIDEO)

Piłka ręczna w Polsce miała swoje pięć minut. Zbiegło się to oczywiście w czasie z największymi sukcesami naszej reprezentacji na przełomie pierwszej i drugiej dekady XXI wieku. Medale mistrzostw świata i walka o upragniony krążek podczas igrzysk olimpijskich spowodowały, że szczypiorniak stał się jedną z naszych dyscyplin narodowych.

Tak było kiedyś, w sumie niedawno temu. Dzisiejsze realia w naszym kraju są jednak zupełnie inne, obecnie piłka ręczna to sport numer naście jeżeli chodzi o zainteresowanie i popularność nas Wisłą. Wystarczy przypomnieć, że naszej reprezentacji nie było w tym roku nawet w finałach mistrzostw świata, a imprezy nie transmitowała żadna polska telewizja…

Nie ma to jednak wpływu na to, jakie emocje i zainteresowanie wśród lokalnych fanów wzbudzają rozgrywki klubowe. PGE VIVE Kielce to najlepsza drużyna w kraju i jedna z najlepszych w całej Europie. Pamiętacie rok 2016 i wygrany w niesamowitych okolicznościach finał Ligi Mistrzów, w którym polska ekipa pokonała MKB Veszprem? W tym roku ta sztuka może się udać.

W pierwszym meczu ćwierćfinałowym VIVE pokonało Paris Saint-Germain HB na swoim parkiecie 34:24. Podopieczni Tułanta Dujszebajewa zagrali koncertowo rozprawiając się w znakomitym stylu z jednym z głównych faworytów do zwycięstwa w całym turnieju. W niedzielę natomiast o godzinie 17 zostanie rozegrana konfrontacja rewanżowa. Chcąc awansować do turnieju finałowego w Kolonii, w którym zagrają tylko cztery ekipy, kielczanie muszą obronić zaliczkę z pierwszego spotkania.

Wsparcie swoim pupilom przed wyjazdem z Kielc autokarem na lotnisko do Warszawy okazali kibice VIVE. Wielkie zainteresowanie kibiców wzbudziło to, jaki rozmach miało ostatnie „spotkanie” kibiców ze szczypiornistami kielczan.

ROAD DO COLOGNE! BEST FANS – THIS IS KIELCE

Najlepsi kibice na świecie – musisz to zobaczyć.#dawajdawajNasza drużyna o godzinie 20:00 ruszyła do Warszawy skąd jutro rano leci do Paryża na rewanżowy mecz ćwierćfinału Ligi Mistrzów.

Opublikowany przez PGE VIVE Kielce Piątek, 3 maja 2019

Nie spodziewaliśmy się takiego zachowania kibiców, ba, nie spodziewali się go nawet sami zawodnicy oraz sztab trenerski VIVE. Wsparcie fanów przerosło najśmielsze oczekiwania, bo nikt nie przypuszczał, że w takim momencie mistrzowie Polski będą aż tak bardzo wspierani przez swoich ulubieńców. Wszak w pierwszym meczu ekipa Dujszebajewa wygrała aż dziesięcioma punktami. Rewanż wydaje się być formalnością.

Wiadomo – w sporcie wszystko może się wydarzyć i nigdy nie można być przesadnie pewnym swego. VIVE w 2016 roku przegrywało 15 minut przed końcem finału z Veszprem 9 bramkami (!!!) ostatecznie wygrywając spotkanie. Tym razem jednak kieleccy kibice nie chcą, aby to ich zespół dał się zaskoczyć i w rewanżowym meczu cały czas był skoncentrowany.

Dla kibiców VIVE wielkie brawa, bo nie spodziewaliśmy się, że coś takiego będzie miało miejsce. Teraz trzymamy kciuki za gości, którzy równie efektownie będą musieli poradzić sobie w stolicy Francji na parkiecie.

Oferta forBET na spotkanie Paris Handball vs PGE VIVE Kielce (zwycięzca meczu):

PSG: 1.06

X: 22.00

2: 8.00