B-klasówka – ściągawka na 6 – 7 kwietnia

W ubiegłym tygodniu na „B-Klasówkę” zagranych zostało 346 kuponów, z czego blisko 70% okazało się trafionych. Bardzo dobry wynik, ale jest jeszcze co poprawiać. A w ten weekend kolejne 13 pytań o najlepszej lidze na świecie czyli polskiej B-klasie. Poniżej ich lista wraz ze ściągawką. Własne odpowiedzi można umieszczać na każdym kuponie zawierającym min. 5 pozycji.

 ——

Zakłady dostępne są dla osób pełnoletnich, a nowi gracze w https://iforbet.pl na hasło „Kartofliska” otrzymują podwojenie depozytu i dodatkowy bonus 50zł (przy wpłatach od 100zł). Depozyt 100zł=250zł do gry. Hasło należy wpisać przy rejestracji w polu „Kod promocyjny”.

——

Oferta na poniższe zakłady znajduje się tutaj https://www.iforbet.pl/oferta/8/30355

Czy KTS Weszło wygra z Coco Jambo Warszawa różnicą co najmniej 5 bramek ?

Mecz w niedzielę przed południem, a dwa największe wzmocnienia kadry Weszło czyli zaciąg z Kongo ląduje w Warszawie w sobotę po południu. Czy sobotni wieczór i noc wystarczą aby zgrać się z zespołem? Znając życie to Kokosy w sobotnią noc również potrenują gdzieś w okolicach pawilonów na Nowym Świecie, ale tu prace nad formą trwają regularnie od dłuższego czasu, więc lekka przewaga powinna być po ich stronie. Ciekawe czy lokali nie pomyli Bąbel, który w przerwie zimowej został sprzedany z Coco Jambo do Weszło, co okrzyknięto transferem sezonu (zwłaszcza, ze kosztował zespół Weszło 20 piłek). Jesienią grano w środku dnia o godz. 15 i zakończyło się wygraną Weszlaków 13:3. Teraz grają skoro świt o 11, więc Coco Jambo powinno wykorzystać wspomniane wcześniej atuty i osiągnąć lepszy rezultat. Moim zdaniem przegrają więc siedmioma, max ośmioma bramkami. Co prawda tylko 3 z 12 meczów KTSu Weszło zakończyło się ich wygraną min. pięcioma golami, ale kiedyś musi być ten czwarty raz.

Kartofliskowy typ: TAK

Czy Inter wygra derby Warszawy z Amigosem?

Inter Warszawa jak wygrywa to robi to seriami. Najdłuższa póki co trwała dwa mecze. Jak będzie z aktualną? Tydzień temu drużyna Interu wzmocniona brakiem na boisku grającego trenera Franka (kontuzja) pokonała Coco Jambo 4:1. Tymczasem Amigos po męczarniach ledwo ledwo wyciągnął 1:0 z teoretycznie słabszym Rembertowem. Wszystko więc wskazuje na Inter, ale przypomnijmy dotychczasową historię tych wielkich derbów. Grano 3 razy: raz wygrał Amigos, raz był remis i tylko raz wygrał Inter. Jesienią starcie gigantów zakończyło się wynikiem 0:0. Ja jednak zaufam statystykom i myślę, że po raz trzeci w tym sezonie Inter wygra drugie spotkanie z rzędu.

Kartofliskowy typ: TAK

Czy Jedność Warszawa zdobedzie w tej kolejce więcej punktów niż pauzujący w weekend Marymont?

Na słynne warszawskie Wembley tym razem zawitaja zawodnicy Akademii Piłkarskiej Brychczy, którzy tydzień temu zaliczyli solidny fuck-up i zremisowali z przedostatnim w tabeli GOSiRem Borzęcin. Dla równowagi ostatnia w tabeli Jedność tydzień temu wyjątkowo dobrze, bo jedynie 1:3 z Marymontem. Przed nami więc niemalże mecz tygodnia: będąca na fali Jedność kontra rozbity psychicznie Brychczy. Jak widać wszystko przemawia za Brychczym.

Kartofliskowy typ: NIE

Czy w domowym meczu LZSu Chrząstawa padnie co najmniej 5 bramek?

Do Chrząstawy, która w tym sezonie nie zdobyła jeszcze żadnego punktu przyjeżdza wicelider Olimpia Karsznice i jedyna szansa LZSu w tym, że gościom nie uda się trafić na solidnie schowany „stadion”. Ale mam przeczucie, że trafią. Zwłaszcza, że juz tam kiedyś byli. Boisko w Chrząstawie jest dość „specyficzne”, co miejscowym udaje się zawyczaj wykorzystywać i w meczach domowych przeważnie nie przegrywają „do jaja”. Wystarczy więc, że goście dorzucą cztery bramki i kupon wchodzi. Easy 😛

Kartofliskowy typ: TAK

Czy Amator Bydgoszcz zdobędzie bramkę na wyjeździe w Przyłękach?

Przez ostatnie lata kibice Orła Przyłęki mogli spać spokojnie. Wiadome było bowiem, że ich drużyna zajmie ostatnie miejsce w tabeli. Teraz zaczęły się koszmary bo do rozgrywek przystąpił Amator Bydgoszcz, który nie dość że przegrał póki co wszystkie mecze to na dodatek traci w nich średnio blisko 11 goli. No i co zrobić skoro Orzeł w tym sezonie traci średnio jedynie 6 bramek na mecz. Jest jednak mała szansa. Wszystko wskazuje na to, że Amator znalazł skutecznego snajpera. Jesienią drużyna zdobyła tylko jednego gola i to dopiero pod koniec rundy. Teraz na wiosnę udało się trafił już za pierwszym razem, dzięki czemu Skra Paterek opędzlowała Amatora jedynie 9:1. Czy rozpędzony Amator strzeli gola w dwóch meczach z rzędu? Chyba trzeba zaufać bydgoskim skautom i uwierzyć w te wzmocnienia w ofensywie.

Kartofliskowy typ: TAK

Czy w meczu Piaska Potworów po raz pierwszy w tym sezonie padnie remis?

Do Potworowa przyjeżdza nie byle kto bo słynna Sparta Stary Waliszków. Jej mecze w tym sezonie również ani razu nie zakończyły się remisem. Czy czeka nas więc piękne przerwanie obu serii? Ni chujaszka. Piasek ten mecz przegra i nie ma tu co analizować 😛

Kartofliskowy typ: NIE

Czy LKS Socha wygra i będzie miał miłe wspomnienia po starciu ze Stolcem?

Stolec w tym sezonie dostarcza w zasadzie samych pozytywnych emocji. Kto by się w nim nie znalazł, wyjeżdza zadowolony. Oczywiście zakładając, że celem jest wygrana z miejscową Iskrą, która w tym sezonie przegrywa niemalże wszystko co sie da. Jedyny problem w tym, że goście są w trakcie przepięknej serii 23 wyjazdowych porażek z rzędu. Nie wiem jak Państwu, ale mi tu pachnie wygraną Stolca.

Kartofliskowy typ: NIE

Czy Odlew Poznań przegra ósmy mecz z rzędu?

Będzie bardzo ciężko. Rywal w najbliższej kolejce KS Strzeszyn „na papierze” jest jeszcze gorszy. Głupio byłoby kończyć tak piękną serię, ale nawet na wyjeździe jesienią Odlew wygrał 3:0.

Sorry Panowie z Odlewu, ale w ten weekend czeka Was wygrana.

Kartofliskowy typ: NIE

Czy po najbliższej kolejce Muchobór Wrocław będzie wyżej w tabeli niż Błękitni Jerzmanowo?

Przed obiema druzynami w ten weekend dwa dalekie wyjazdy. Muchobór rusza w 25-kilometrową trasę do średniaków z Zachowic. Jerzmanowo ma jeszcze gorzej. Aby zagrać z ostatnim w tabeli Dromexem Piersno musi przebyć ponad 40km. Czy wystarczy sił aby wygrać i pewnie obronić wyższą pozycję w tabeli? Tydzień temu Błękitni z podobnej klasy „ogórasami” przegrali u siebie 0:1 i pojawiąją się pierwsze szepty, że zawodnicy grają na zwolnienie trenera. Mam przeczucie, że tu trener się nie da i tak poustawia swój zespół, że nawet jak będa chcieli przegrać, to tym razem zaskoczeni wygrają.

Kartofliskowy typ: NIE

Czy w najbliższej kolejce Fairant Kraków strzeli więcej goli od Naprzodu Świbie?

Wirtualny pojedynek ogórasów z kalafiorami. Poziom mniej więcej wyrówany, że aż w uszach brzmi słynny cytat Pana Waldemara: „jak można mówić o faworytach przy dwóch tak słabych drużynach”.

Na korzyść Fariantu przewawia fakt, że grają z zespołem, który jest niżej w tabeli, ale w sumie co z tego skoro w ubiegłym tygodniu przegrali z ostatnią Polonią Wiczkowice 3:4?

Wynik i tak pewnie wzbudził zazdrość w Świbiu „bo ci z Krakowa przynajmniej coś strzelają”.

Kartofliskowy typ: TAK

Czy w derbach gminy Nowy Dwór Makowiska – Wisłoka Nowy Żmigród padną co najmniej 4 gole?

To nie będzie zwykły mecz. Podczas jednego ze szlagierów w tej gminie na stadion wbiegł… wielbłąd. Kilka bramek padnie, ale czy cztery? W meczach Wisłoki pada średnio 3.9 gola na mecz, w starciach Nowego Dworu 4.1. Jak ktoś tu znajdzie pewniaka to stawiam kratę czekolady. W pierwszym meczu padły tylko dwie bramki, więc może to jest jakiś trop 😛

Kartofliskowy typ: NIE

Czy Żądło Sucha Psina wygra pierwszą połowę z Rolnikiem Lewice?

Żądło Sucha Psina zmiażdży rywala nazwą. I co z tego, że Rolnik ma serię 9 meczów bez porażki, Żądło to przecież lider.

Kartofliskowy typ: TAK

Czy w meczu Kasta Majowe – Fagus Kołbacz, obie drużyny strzelą co najmniej po 2 bramki?

Drużyna Kasta Majowe tydzień temu przegrywała 6:1, a ostatecznie wygrała 7:6 (takiej remontady nie ma w swojej historii nawet słynny Amator Bydgoszcz, chociaż nie wiem czy to akurat najlepszy przykład). I teraz wszystkim się wydaje, że w sobotę będzie podobna liczba bramek. Pewnie dobrze myślą, ale ja zagram wbrew panującym trendom 😛

Kartofliskowy typ: NIE