All or Nothing – Grzebyk może przejść do historii FEN

Gala FEN 24 już 16 marca w Warszawie, federacja kilka dni temu zamknęła kartę walk swojej kolejnej edycji. Wśród dziesięciu pojedynków, które kibice zobaczą na Torwarze, znajdują się trzy, których stawką będą pasy mistrzowskie. Najciekawiej powinno być w przedostatnim starciu, podczas którego mistrz kategorii średniej, Andrzej Grzebyk, stanie przed szansą wywalczenia tytułu w dywizji półśredniej.

Robert Rajewski VS Michał Gęsiarz

W pierwszym pojedynku warszawskiej gali, stary dobry znajomy FEN, Robert Rajewski, podejmie warszawiaka, Michała Gęsiarza. Bliżej do Torwaru ma… Rajewski, który mieszka na co dzień w Płocku. Gęsiarz, mimo że pochodzi z Żoliborza, w swoim rodzinnym mieście walczył tylko raz. Karierę kontynuuje w Berlinie, gdzie trenuje pod okiem Tareka Gromnicy. Gęsiarz wydaje się być faworytem i na pewno będzie mógł liczyć na spore wsparcie swoich kibiców.

Marcin Krakowiak VS Michał Tarabańka

Krakowiak jeszcze w FEN nie walczył, ale to chyba on będzie faworytem w tej potyczce. Z trzech zwycięskich walk, dwie odniósł przez poddanie, a jego najmocniejszym punktem są zapasy. Tarabańka ostatnią walkę wygrał, ale ma ujemny rekord i dwie z rzędu porażki z Krzysztofem Kułakiem na koncie. Jak Tarabańka rozwinął się przez ostatni rok, czyli od swojego ostatniego pojedynku na FEN? Na pewno treningi w warszawskim WCA pomagają mu robić ciągły progres, bo mocna ekipa sparingowa daje się we znaki. Czy to wystarczy na Krakowiaka?

Bartosz Leśko VS Marcin Naruszczka 

Eliminator do mistrzowskiego pasa w kategorii średniej. Rewanże się dobrze sprzedają, a Leśko z Naruszczką już walczył, dokładnie rok temu, również w stolicy. Wtedy górą był Naruszczka, ale od tamtego czasu młodszy z zawodników odniósł dwa zwycięstwa i oba miały miejsce przed czasem. Faworyt? Chyba Leśko, który w październiku rozprawił się już w pierwszej rundzie z Tomaszem Kondraciukiem, również weteranem polskiej sceny MMA.

Leśko od czasu pierwszej walki z Naruszczką wygrał dwa pojedynki

Kamil Łebkowski VS Adrian Zieliński

Łebkowski był już blisko mistrzowskiego trofeum w kategorii piórkowej, ale w bardzo ważnym dla siebie pojedynku musiał uznać wyższość Daguira Imavova. Dziś Bomba wydaje się być w życiowej formie, a ostatnim testem przed szansą mistrzowską ma być były zawodnik ACB, Adrian Zieliński. Obaj panowie mogą pochwalić się podobnym rekordem, prywatnie są nawet kolegami. W klatce jednak nie będzie sentymentów.

Grzegorz Ciepliński VS Szymon Bajor

Pogromca Marcina Sianosa kontra były rywal Aleksandra Emelianenko – brzmi ciekawie. FEN stawia na wagę ciężką i na czwartej gali z rzędu kibice zobaczą starcie w królewskiej dywizji. Trudno wskazać faworyta wśród zawodników, którzy darzą się ogromnym szacunkiem. Zdaniem ekspertów ten pojedynek nie potrwa pełnego dystansu.

Arab VS Wujek Samo Zło

Wielka niewiadoma i zagadka. Faworytem jest Arab, który ma na koncie zwycięstwo w formule MMA nad Rubym, ale to Wujek wydaje się sumienniej przygotowywać do tej walki. Kto zwycięży? Każdy wariant na ten pojedynek jest równie nieprawdopodobny.

Kamila Porczyk VS Anita Bekus

Bekus stosunkowo szybko zaczęła swoją przygodę ze sportami walki, ale na amatorstwie nie przegrała ani razu, w swoim debiucie na zawodowstwie również gładko wygrała. Łodzianka wydaje się być faworytką – po jej stronie jest młodość oraz ekipa treningowa w Shark Top Team. Karolina Kowalkiewicz i Karolina Owczarz stawiają Bekus codzienny opór podczas treningów.

Radosław Paczuski VS Darren Anstey

Paczuski po raz pierwszy w Warszawie stanie przed szansą obrony mistrzowskiego pasa, a jego przeciwnikiem będzie brytyjski król nokautu, Darren Anstey. Anglik spośród 13 walk, 13 wygrał przed czasem. Paczuski ostatnio próbował swoich sił również w MMA, gdzie odniósł premierowe zwycięstwo. To jeden z najbardziej uniwersalnych zawodników w FEN.

Andrzej Grzebyk VS Kamil Gniadek

Najciekawiej zapowiadają się walka warszawskiej edycji. Grzebyk staje przed szansą wywalczenia drugiego pasa mistrzowskiego w FEN, a ta sztuka nie udała się jak do tej pory nikomu w ponad pięcioletniej historii federacji. Gniadek czterokrotnie walczył pod szyldem FEN i za każdym razem wygrał przed czasem. W październiku 2018 roku w pierwszej rundzie znokautował Jacka Jędraszczyka.

Arkadiusz Wrzosek VS Patrick Schmid

Znawcy kickboxingu uważają, że to Schmid jest faworytem w tej walce. Szwajcar w swojej bogatej w sukcesy karierze dwukrotnie wygrał z Sashą Polugicem, raz rozprawił się z Errolą Zimmermanem. Wrzosek po raz drugi będzie bronił pasa mistrzowskiego, w pierwszej próbie rozprawił się z Arturem Bizewskim. Wrzosek po raz pierwszy został bohaterem walki wieczoru gali FEN.