Sportowcy wpierający WOŚP

Wczoraj, jak co roku, odbyła się Wielka Orkierstwa Świątecznej Pomocy. W 27. edycji, tak samo jak w poprzednich, nie mogło zabraknąć udziału sportowców i organizacji sportowych.

Pamiętacie akcje Legia vs. Tede? Warszawski raper dostał niefortunną paczkę z Łazienkowskiej 3. Z okazji skorzystała Korona Kielce (i forBET), wysyłając mu klubową koszulkę z jego ksywką. Jacek Graniecki wraz z kieleckim klubem postanowili wystawić na aukcje ten przedmiot. Tak opisał to oficjalny serwis Korony:

„Koszulka początkowo była prezentem dla Tede od Korony Kielce w związku z akcją „Real Time Marketingu”, która odbiła się szerokim echem w mediach. Raper postanowił jednak przekazać koszulkę na cele charytatywne. W odesłanej na adres Korony Kielce paczce znalazł się podarunek od rapera – 3CD limitowanej edycji płyt „Ellimitati” (zawiera 10 dodatkowych utworów nagranych w okresie powstawania albumu „Elliminati”!
Koszulka Korony Kielce z ksywką „Tede NWJ”, autografem i płytami niewątpliwie będzie nie lada gratką dla fanów Tedego i kibiców kieleckiego klubu. W paczce znajduje się dodatkowo proporczyk Korona Biznes Klub (podpisany przez rapera) i przypinki Korony Kielce. Całość zostanie wysłana w ekskluzywnym opakowaniu Korona Biznes Klubu.” (źro. korona-kielce.pl)

Koszulka póki co jest warta 910 zł. Do końca aukcji zostało 8 dni.

Legia vs. Tede: kto wygrał ten beef?

Koszulki są jednymi z najbardziej popularnych przedmiotów wystawionych na aukcji. Oto niektóre z nich (w nawiasie aktualna cena i czas do końca aukcji):

– siatkarska Polski Bartosza Kurka z autografem (1 625 zł. 10 dni)
– piłkarska Polski z autografami zawodników (1 580 zł. 1 dzień)
– siatkarska SKRY Bełchatów z podpisami zawodników (510 zł. 17 dni)
– koszykarska Śląska Wrocław Adama Wójcika z autografem (1 009 zł. 17 dni)
– piłkarska Lecha Poznań z podpisami zawodników (910 zł. 16 dni)
– siatkarska Mistrza Świata 2014 Pawła Zagumnego z podpisem (2 025 zł. 17 dni)
– kevlar Polski Maksyma Drabika (2 025 zł. 13 dni)

Jednak nie przedmioty najbardziej grzeją licytujących. Najatrakcyjniejsze, rzecz jasna, są spotkania ze znanymi osobami. Np. takie spotkanie z Kamilem Stochem (wraz z koszulką firmy 4F) obecnie jest wyceniane na 11 300 zł (17 dni do końca aukcji).

A może przejażdżka samochodem wyścigiem z najszybszą Polką, Gosią Rdest? Do jutra można wylicytować te wydarzenie i póki co cena za nie jest równa 7 100 zł. Kto wie, może zwycięzca licytacji trafi na jej Instagrama?

Można również podszkolić swoje umiejętności w mieszanych sztukach walki pod skrzydłami Jana Błachowicza. Trening z zawodnikiem UFC na razie kosztuje 1 225 zł (17 dni do końca). Dla fanów siatkówki jest opcja treningu z Mariuszem Wlazłym (2 025 zł. 8 dni). Ale jeśli chodzi o spotkania ze sportowcami największym powodzeniem cieszy się licytacja takiego meetingu z Robertem Lewandowskim. Lunch dla dwóch osób ze snajperem Bayernu wyceniany jest obecnie na 133 433.33 zł. (10 dni do końca aukcji). Dodatkowo piłkarz zobowiązał się, że wygranym licytacji da dwa bilety na „mecz niespodziankę”.

Egzamin Lewandowskiego? Ewentualna nagroda – transfer do Realu?

Nie tylko osoba Lewandowskiego budzi takie zainteresowanie, ale i też… jego figura! Przedmiot wraz z pobytem w Pałacu Wiechlice kosztuje 12 400 zł (17 dni do końca).