Za nami już prawie cały 2018 rok, dziś w sporcie dzieje się niewiele. Weszliśmy rano na Livescore, zobaczyliśmy, że w Anglii wszyscy odpoczywają, więc zapaliła nam się w głowie czerwona lampka – dziś trzeba zluzować. Mieliliśmy sport przez całe 12 miesięcy, czasami wychodziło nam to lepiej, czasami gorzej, ale gdziekolwiek działo się coś ważnego, zawsze byliśmy na posterunku i staraliśmy się jak najbardziej rzetelnie przekazać wam nasz punkt widzenia na wszystkie nurtujące kwestie.

Okres świateczno-noworoczny jest zawsze nieco inny niż zwykły tydzień w kwietniu czy październiku. Stąd teksty również odbiegają nieco od tego, co pojawia się na naszym portalu zawsze. Trochę podsumowań, parę zestawień, głosowania dla kibiców, które wyrażają wasze zdanie na pewne kwestie. Dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w interrakcje – naprawdę bardzo fajnie wiedzieć, jakie jest wasze zdanie na temat sportu. Dziś postanowiliśmy wyróżnić kilka osób na Twitterze, które nas zaciekawiły. Nie wszyscy dopiero w 2018 roku zaczęły ćwierkać, niektórzy od dawien dawna przekazują swoję mądrości na portalu, który z każdym tygodniem zyskuje na wartości.

Krzysztof Stanowski

Wiadomo – twitterowy mejwen, który z aplikacją nie rozłącza się nawet na sekundę. Stanowski porusza na swoim profilu różne tematy, bardzo często kompletnie niezwiązane ze sportem, aczkolwiek w piłce krajowej rozdaje karty. O transferach zawodników lub ruchach między klubami trenerów pisze bardzo często jako pierwszy, dopiero później informacja zostaje oficjalnie potwierdzona.

Przemysław Garczarczyk

Nasz człowiek w Ameryce, czyli dziennikarz pracujący w mediach zza Oceanem, który za pomocą portalu oraz swojego kanału na Youtube łączy się z polskimi kibicami i przekazuje im informacje ze świata boksu. Garczarczyk to encyklopedia wiedzy w szermierce na pięści, człowiek z ogromnymi kontaktami. Dużo podróżuje po Stanach, jeździ na gale, jest wszędzie tam, gdzie polscy zawodnicy występują. Często zdradza zakulisowe informacje w karier tych największych wchodzących do ringu.

Tomasz Ćwiąkała

Jeszcze niedawno dziennikarz Eleven Sports, za kilka godzin Canal+, częsty gość programów o piłce nożnej oraz felietonista Przeglądu Sportowego. Fachura na naszym krajowym podwórku, szczególnie mocno czujący się w piłce hiszpańskiej. Encyklopedia wiedzy i gość serwujący anegdotki na temat piłki na Półwyspie Iberyjskim. Bardzo merytoryczny i kulturalny w swoich wypowiedziach. Mimo młodego wieku ekspert budzący szacunek wśród wszystkich kolegów z branży.

Michał Probierz

Początkowo na Twitterze bardziej aktywny, później przez chwilę mniej, dziś znowu ćwierka od czasu do czasu, ale warto docenić aktywnego trenera w naszej ekstraklasie, który nie boi się wejść w polemikę w kibicami czy dziennikarzami. Prowadzonej przez niego Cracovii raz idzie lepiej, raz gorzej, ale Probierz nie pęka na robocie i bierze bardzo często wszystko na siebie odpowiadając nawet na najbardziej niewygodne pytania.

Kamil Grabara

Dla jednych pyszałek, który pozjadał wszystkie rozumy, dla innych młody i szalenie zdolny bramkarz, który musi zrobić wielką karierę. Na pewno inteligentny, bystry, czytający wiele komunikatów między wierszami, sam potrafiący napisać coś błyskotliwego wchodząc w polemikę z dużo większymi od siebie graczami na rynku. Grabara póki co jest w Polsce badziej znany z Twittera niż z boiska, ale wierzymy, że to w 2019 roku się zmieni. Oczywiście nie za sprawą odinstalowania aplikacji.

Ajtuj Szminka

Konto-parodia gościa, który nazwał się w prześmiewczy sposób, w awatarze ma zamontowane zdjęcie Artura Szpilki w kasku narciarskim Adama Małysza. Poza beką, która wylewa się z tego profilu jest też sporo merytorycznej wiedzy na temat boksu, którą można wywnioskować już po kilku twittach. Nie zawsze składnie i mądrze napisane, ale często budzące refleksje wiadomości warto obserwować.

Sofia Ennaoui

Lekkoatletka, która jako jedna z niewielu sportowców właśnie z tej dyscypliny nie boi się zabierać głosu właśnie za pomocą tego portalu. Często odnosi się do wydarzeń sportowych, zupełnie nie mających nic wspólnego z jej dziedziną. Sofia na Twitterze zyskuje i daje się poznać jako sympatyczna dziewczyna o szerokich horyzontach i zainteresowaniach.

MMA Cartel

Czyli Paweł Kowalik – menadżer między innymi Oskara Piechoty i Marcina Tybury. Człowiek, który w MMA siedzi po uszy, zna ludzi i wie bardzo dużo o zawodnikach, nawet tych jeszcze nie wyróżaniających się w naszym kraju. Kowalik przed świętami zrobił swoją pierwsza galę jako organizator, w przyszłości ma to powtarzać i dla wszystkich w branży jest to jasny znak – to może się udać. Obecnie najprężniej działający menago w mieszanych sztukach walki, częsty gość polsatowskich programów oraz studia telewizyjnego.

Mikołaj Sokół

Może kumpel to duże słowo, ale na pewno dobry znajomy Roberta Kubicy, czyli naszego rodzynka w Formule 1. Sokół w sportach motorowych jest od dawna i ma – podobnie jak Garczarczyk w boksie – bardzo dużo informacji zakulisowych z tego świata. Od przyszłego roku Kubica będzie znowu ścigał się z najlepszymi, więc obserwowanie tego pana jest koniecznością.

Michał Walczak

Kolejne troll-konto, które zebrało ponad osiem tysięcy obserwujących. Tematyka piłkarska, ale często wykracza również poza futbol. Dużo merytoryki we wpisach, ale sporo hejtu, wyśmiewania, ironii i szyderki. Dla ludzi z dystansem – warto dać follow. Dla ceniących sobie tylko powagę i kulturę słowa – lepiej odpuścić tego użytkownika.

Kto zwrócił waszą uwagę w 2018 roku na Twitterze i kogo warto obserwować?