Przegląd Kadry #14 – Potężny Piątek NISZCZY Serie A!

Okres przedświąteczny wyraźnie służy naszym reprezentantom – wszystkich zakasował Krzysztof Piątek, który po raz kolejny trafił do siatki rywala. Z dobrej strony pokazali się także inni z naszych reprezentantów – jest moc przed świętami!

BRAMKARZE:

Łukasz Fabiański –  po dobrej serii naszego reprezentanta przyszedł kubeł zimnej wody. West Ham uległ Watfordowi 0:2, a nasz zawodnik rozegrał w tym starciu 90 minut. Trudno jednak winić go za taki przebieg tego pojedynku – pierwsza bramka z karnego, przy drugiej zaś zerowe szanse na skuteczną interwencję. Prawda jest taka, że gdyby nie kilka jego doskonałych parad, mogło się zakończyć pogromem… Na pocieszenie poniżej prezentujemy najładniejsze obrony „Fabiana” z tego sezonu!

Wojciech Szczęsny – 90 minut i wygrana 1:0 – skąd my to znamy… Trzeba przyznać, że blok defensywny funkcjonował w tym starciu wręcz wybornie. Niemniej Szczęsny był pewnym punktem swojej drużyny, czego dowodem jest ta interwencja z końcówki – dobra robota!

Łukasz Skorupski – 90. minut w zremisowanym 0:0 meczu z Parmą. Umówmy się – pracy to nasz rodak za dużo tego wieczoru nie miał – jego rywale oddali JEDEN celny strzał…

OBROŃCY:

Jan Bednarek – jeden z bohaterów meczu przeciwko Arsenalowi dostał kolejne 90 minut w wygranym 3:1 starciu przeciwko Huddersfield. Święci zaliczyli wyraźny progres, a spora w tym zasługa naszego stopera – nie był to może występ na miarę tego przeciwko Kanonierom, ale było niezwykle solidnie.

Bartosz Bereszyński – nie wystąpił w wygranym przez Sampdorię 4:2 meczu przeciwko Empoli z powodu kontuzji…

Thiago Cionek – 90 minut w w przegranym 0:1 starciu przeciwko Napoli. Zabrał gola oraz asystę Zielińskiemu, więc wywarł spory wpływ na ten mecz – o porażce zadecydowała jednak fatalna gra w ataku jego drużyny. Jeżeli nasz obrońca musi oddawać strzały, to wiedz, że coś się dzieje…

Marcin Kamiński – 90. minut w wygranym 1:0 meczu z Hannoverem. Po wygranej 2:1 nad ekipą Borussii Dortmund, Fortuna kontynuuje serię dobrych spotkań. Tym razem udało się nawet zachować czyste konto! Dobry czas dla naszego stopera!

Tomasz Kędziora – na Ukrainie trwa obecnie przerwa zimowa – wznowienie zmagań w połowie lutego!

Paweł Olkowski – 90 minut w przegranym 0:1 meczu z Brentford. Dobry start w pierwszej połowie, gdzie udało mu się tworzyć groźne akcje, lecz niestety w defensywie to po akcji jego stroną padła bramka. Wyraźny regres w porównaniu do początków w Boltonie. Co ciekawe, w ankiecie przeprowadzonej przez jeden z angielskich portali, aż 72% fanów Sunderlandu widziałoby naszego obrońcę w swoich szeregach. Problem w tym, że ten klub gra obecnie na poziomie League One…

Kamil Glik – 90 minut w przegranym 0:2 starciu z Guingamp. Monaco wciąż nie potrafi odnaleźć zagubionej formy…

POMOCNICY: 

Jakub Błaszczykowski – jego odejście z Wolfsburga wydaje się być jedynie kwestią czasu…

Jacek Góralski – w Bułgarii, podobnie jak na Ukrainie, trwa przerwa w rozgrywkach – do grania wracamy w połowie lutego.

Damian Kądzior – tak jak w przypadku Góralskiego oraz Kędziory w jego lidze trwa przerwa zimowa, lecz on znalazł się w jedenastce ubiegłej rundy. Trudno zresztą, żeby było inaczej – 4 gole w lidze i wiele wspaniałych akcji doskonale o tym świadczą!

Mateusz Klich – 90 minut w szalonym meczu wygramy 3:2 przeciwko Aston Villi – dość powiedzieć, że Leeds przegrywało już 0:2! Podopiecznym Marcelo Bielsy udało się jednak odwrócić losy tego starcia – spora w tym zasługa naszego pomocnika, który nawet przez sekundę nie odpuszczał rywalom!

Grzegorz Krychowiak – przerwa zimowa trwa tam na dobre – jak ocenić zaś całokształt formy Krychowiaka? Nasz pomocnik nieco odbudował się w nowym klubie i mamy nadzieję, że utrzyma dobrą dyspozycję także wiosną!

Rafał Kurzawa – wszedł na boisko w 80 minucie meczu przeciwko Bordeaux – jakiś progres jest…

Piotr Zieliński – dość średni występ przeciwko SPAL – udało się wytrzymać 90 minut na boisku, lecz zabrakło zrobienia różnicy. Spora w tym zasługa Thiago Cionka, o czym pisaliśmy wcześniej…

Kamil Grosicki – 90 minut w zremisowanym 2:2 meczu przeciwko Swansea i asysta! Nasz zawodnik wyprowadził swój zespół na prowadzenie 2:1, lecz Tygrysom nie udało się utrzymać tego rezultatu…

NAPASTNICY: 

Robert Lewandowski – tym razem bez gola, ale za to z asystą! Bayern pewnie pokonał Eintracht Frankfurt 3:1

Krzysztof Piątek – mógł być dublet, ale niestety zostało tylko na jednej bramce. Krzysztof Piątek zdecydowanie pomógł Genoi w wygranej 3:1 przeciwko Atalancie, a rundę zakończył jako król strzelców z 13. golami na koncie. Całkiem nieźle, prawda?

Arkadiusz Milik – mecz ze SPAL przesiedział na ławce rezerwowych – rundę kończy z 8 golami na koncie.

Warto docenić także Mariusza Stępińskiego  – zanotował on taką oto asystę przeciwko Interowi!