Akcja meczu! – subiektywne podsumowanie 14. kolejki Ekstraklasy

Czasem tak się zdarza, że nie mamy czasu. Obowiązki w pracy lub spotkania rodzinne powodują, że odkładamy na bok oglądanie najważniejszej ligi. Pora przyjść z pomocą potrzebującym i rozpocząć cykl „Akcja meczu!”. Będzie on polegał na subiektywnym wyborze jednej sytuacji z każdego meczu Ekstraklasy. Postaramy się, żeby każdy wybór zrekompensował Wam stracony czas.

Arka Gdynia vs. Pogoń Szczecin.

Kto by przypuszczał, że najlepszy mecz kolejki odbędzie się w piątek o 18.? Mecze o tej porze kojarzą nam się zwykle z beznadziejnym poziomem i jedyne co nam sprawia przyjemność, podczas śledzenia transmisji z tych meczów, to przepiękne zdania wypowiadane przez Andrzeja Strejlaua, który – jako ekspert Eurosportu – obsługuje mecze w piątek i poniedziałek o 18. Wynik 2:3 i mnóstwo zwrotów akcji nie umknęło naszej uwadze, jednak nie bylibyśmy sobą, gdybyśmy nie przyczepili się do pracy sędziego.

Do prawdy, nie wiemy jak w erze VAR takie zdarzenia mogą umknąć uwadze naszych arbitrów?

Piast Gliwice vs. Wisła Kraków.

Gospodarze tego starcia kończyli swój 6-dniowy maraton, w którym rozegrali 3 mecze – w tym jeden z dogrywką. I na koniec wygrali z Białą Gwiazdą. To wydarzenie musiało wywołać uśmiech nawet na najsmutniejszej twarzy w polskiej piłce.

Cracovia Kraków vs. Miedź Legnica.

Wolelibyśmy pominąć te spotkanie, ale musimy je odnotować dla ogólnego porządku w tym subiektywnym podsumowaniu. Niewątpliwie najlepszą rzeczą jaka nas spotkała podczas transmisji tego meczu, był gwizdek sędziego Gila, który kończył to spotkanie. I tak już za dużo napisaliśmy o tym meczu.

Śląsk Wrocław vs. Wisła Płock.

To był setny mecz z rzędu Piotra Celebana w Ekstraklasie, w którym rozegrał pełne 90 minut. To nieprawdopodobny wynik, ale na pewno kapitan WKS-u nie będzie miło wspominać tego wydarzenia. Oto jak w skrócie wyglądał ten mecz.

Nic dodać, nic ująć.

Legia Warszawa vs. Górnik Zabrze. 

Często krytykujemy kibiców, ale potrafimy też ich pochwalić, kiedy jest okazja. Przy okazji obchodów stulecia niepodległości, fani mistrza Polski postanowili ruszyć z pewną edukacyjną akcją.

#KiedyMyŻyjemy już odbiło się szerokim echem w mediach społecznościowych i sami jesteśmy ciekawi jak szeroki zasięg będzie miała ta akcja.

Zagłębie Lubin vs. Korona Kielce.

O dziwo, zwolnienie Mariusza Lewandowskiego nic nie dało i gospodarze przegrali spotkanie 0:1. Kibice, widząc nieporadność przełożonych zawodników, postanowili wziąć sprawy w swoje ręce.

Po odprawie piłkarze grzecznie oddali koszulki swoim motywacyjnym coach’om.

Lech Poznań vs. Lechia Gdańsk.

Ile to już było napisane o Lechu od tego spotkania? Bardzo dużo, bo bardzo dużo dzieje się na ul. Bułgarskiej. Mecz z Lechią Gdańsk Kolejorz przegrał 0:1, czym doprowadził do zwolnienia Ivana Djurdjevicia. A wszystko to na oczach 8 059 kibiców.

Myślicie, że Adam Nawałka nieco zapełni ten obiekt?

Zagłębie Sosnowiec vs. Jagiellonia Białystok.

Na koniec do pewnych rozważań zostawimy wam cieszynkę piłkarzy Jagi, którzy odnieśli pokaźne wyjazdowe zwycięstwo 1:4.

Myśleliśmy, że pompki robi się za karę. Ale jeśli tak nie jest, to boimy się pomyśleć do czego zmuszeni są piłkarze wicemistrza Polski w razie porażki.