Plusliga: starcie Gdańska z Bydgoszczą

Dziś o 17:30 rozpocznie się ciekawy mecz w siatkarskiej polskiej lidze – Trefl Gdańsk zmierzy się z Chemikiem Bydgoszcz. Oba zespoły są w dole tabeli i nie mogą pozwolić sobie na kolejną porażkę.

Gdańszczanie na początku tego sezonu nie błyszczą zbytnio formą. Ostatnio przegrali z Zaksą gładko 0:3. Wcześniej wygrali z GKS-em Katowice, ale tylko 3:2, więc zdobyli w konfrontacji z dużo słabszym zespołem prowadzonym przez Piotra Gruszkę tylko 2 punkty. Nie dali też rady Skrze Bełchatów, ulegając jej 2:3. W listopadzie mają też do rozegrania zaległy mecz ze Stocznią, który nie odbył się w 1. kolejce z powodu awarii oświetlenia w szczecińskiej hali. Jeśli jednak Trefl nie podniesie swojej formy, to z naszpikowaną gwiazdami Stocznią może sobie nie poradzić.

Polskich siatkarzy czeka maraton spotkań. FIVB oszalała

Chemik w pierwszej kolejce sensacyjnie pokonał Skrę Bełchatów 3:2. W drugim meczu jeszcze łatwiej ograł Cuprum Lubin 3:1. W kolejnych spotkaniach przegrywał już jednak łatwo do zera z Zaksą i Zawierciem. Trener bydgoszczan Jakub Bednarek słusznie tonował huraoptymistyczne nastroje kibiców po dwóch pierwszych pojedynkach. Czuł, że jego drużyna tak dobrej formy nie będzie w stanie utrzymać przez większą liczbę spotkań z rzędu. Chemik w końcu nie ma w składzie żadnego aktualnego mistrza świata ani specjalnie wielkich gwiazd. To solidna drużyna, ale jej najmocniejszym punktem pozostaje szkoleniowiec.

Dawid Konarski: „Awansując na Igrzyska będziemy w gronie faworytów do złota!”

Trefl jest w innej sytuacji. W jego ekipie są m.in. dwukrotny mistrz świata Piotr Nowakowski (wybrany też na najlepszego środkowego niedawnego turnieju we Włoszech i w Bułgarii) czy Maciej Muzaj. Oczekiwania w Gdańsku na dobry wynik na koniec sezonu są słusznie większe niż w Bydgoszczy. Dlatego inny rezultat niż gładkie zwycięstwo Trefla w dzisiejszym meczu będzie można uznać za niespodziankę.

Kurs na ten mecz w forBET: 1.25 – Trefl, 4.00 – Chemik.