Rosja chce dalej udowadniać, że mundial nie był przypadkiem

Reprezentacja Rosji zagra dziś z Turcją w meczu Ligi Narodów. Sborna prowadzi w swojej tabeli rozgrywek, a wygrana nad Turkami bardzo przybliżyłaby ją do końcowego triumfu w grupie.

Zestaw Rosja, Turcja i Szwecja brzmi jak przeciwnicy wojenni Rzeczpospolitej w XVII czy XVIII wieku. W tym przypadku jednak chodzi tylko o skład grupy nr 2 Ligi Narodów B. Wszystkie te trzy zespoły mają już rozegrane po dwa spotkania i na ten moment w tabeli prowadzą Rosjanie z 4 punktami, za Rosjanami (3 punkty) i Szwedami (1 punkt). Ta grupa tylko z pozoru wydaje się przeciętna. Przypomnijmy przecież, że Szwecja i Rosja to niedawni ćwierćfinaliści mundialu 2018.

Dzisiejszy pojedynek Rosjan z Turkami rozegrany zostanie w Soczi o 18:00. Dla gospodarzy jest to kolejna okazja do udowodnienia, że zaskakująco dobry wynik osiągnięty na piłkarskim czempionacie rozgrywanym u nich w kraju nie był dziełem przypadku, a dowodem na to, że piłka rosyjska po prostu odżywa. Ciągle wracające podejrzenia o stosowanie dopingu podczas turnieju najlepiej przekreślić dobrą grą na boisku.

Oba zespoły mierzyły się już ze sobą w trakcie trwających rozgrywek Ligi Narodów. W Trabzonie we wrześniu górą byli goście, którzy zwyciężyli 2:1. Jeśli i dziś Rosjanie pokonają Turków, to zrobią ogromny krok w kierunku wygrania swojej grupy.

Czerczesow zaczyna piłkarską zabawę!

Warto wspomnieć, że sędzią głównym tego spotkania został wybrany Paweł Raczkowski.

Trenerem Rosjan jest znany nam dobrze w Polsce Stanisław Czerczesow. Nie dawno jeszcze był krytykowany za słabe wyniki, ale od sukcesu na mundialu to się zmieniło. Sam zaś podkreśla jak ważne jest dla niego dotarcie do zawodników:

Są dwie rzeczy, które motywują człowieka – strach i zainteresowanie. Strach działa na krótką metę, ale jeśli pracownik jest zainteresowany, to osiągnie nowy poziom dzięki motywacji.

Jednocześnie szkoleniowiec Sbornej zauważa też:

Teraz widzicie zupełnie nową twarz drużyny. Piłkarze z przyjemnością przyjeżdżają, aby grać w reprezentacji.

Czy Turcy sforsują szwedzkie zasieki?

Jak wiadomo, dobre wyniki budują dobrą atmosferę. Reprezentacja pod wodzą Czerczesowa prezentuje się ostatnio coraz lepiej, dlatego wszyscy w Rosji wierzą, że i dziś pokona w Soczi Turcję.