Czy Napoli dojrzeje do wielkiego grania?

Neapolitańczycy mają w swoich szeregach wielu wspaniałych piłkarzy. Nie tworzą oni jednak wciąż drużyny, która byłaby w stanie ogrywać największych. Dlatego we Włoszech nie potrafią przeskoczyć Juventusu, a w Europie wykręcić lepszego wyniku. Dziś kolejna szansa, by dojrzeć – do Neapolu przyjeżdża Liverpool.

W Serie A drugie miejsce z sześcioma już punktami straty do Juve. Do tego porażka niedawna ze „Starą Damą” 1:3. W Lidze Mistrzów tylko remis w pierwszej kolejce z Crveną Zvezdą 0:0. Napoli musi się pośpieszyć, by zaraz nie przegrać całego sezonu. We Włoszech są jakby „skazani” na wicemistrzostwo i skoro nawet w zeszłej kampanii nie zdołali odebrać Juventusowi tytułu mistrzowskiego, to trudno wierzyć, że w tej im się to powiedzie. Pozostają więc rozgrywki europejskie.

Piotr Zieliński – kiedy ten talent wreszcie w pełni wystrzeli?

Traf chciał, że Napoli w tegorocznej Champions League trafiło do bardzo wymagającej grupy. Crvena, PSG i Liverpool to rywale Włochów w drodze po awans do 1/8 finału. Pierwszy mecz z Crveną nie poszedł wicemistrzom Italii najlepiej, bo w stolicy Serbii zgubili dwa punkty. Jeśli chcą powalczyć o coś więcej niż kwalifikację do Ligi Europy z tej grupy, to muszą dziś sięgnąć po zwycięstwo. Tylko jak tego dokonać, gdy po drugiej stronie stanie Liverpool?

The Reds byli w finale poprzedniej Ligi Mistrzów i w tej mają chrapkę, by co najmniej powtórzyć tamten rezultat. W lidze angielskiej mają tyle samo punktów co lider, Manchester City. W LM wystartowali elegancko, bo pokonali w pierwszej kolejce PSG 3:2. Drużyna została latem sensownie wzmocniona w tyłach, nie straciła też nic z fenomenalnego ataku. Jurgen Klopp stworzył potwora, którego ciężko będzie okiełznać największym. Napoli zaś do grona największych wciąż doczłapać nie może.

Liverpool wstaje z kolan?

Bacznie będziemy obserwować to spotkanie także pod kątem występu naszych reprezentantów. W meczach z takimi rywalami jak Liverpool Arkadiusz Milik i Piotr Zieliński muszą wreszcie zacząć pokazywać swoją klasę. Najlepiej dziś, by w dobrych humorach przyjechać za kilka dni na kadrę w związku ze spotkaniami naszej reprezentacji w Lidze Narodów.

Kurs na ten pojedynek jest następujący w forBET: 3.40 – Napoli, 3.65 – remis, 2.15 – Liverpool. Początek meczu o godzinie 21:00.