Zrobić Finlandię na szybko

  • Redakcja

Już dziś Polacy mogą zapewnić sobie awans do kolejnej rundy. Zadanie wydaje się być jak najbardziej do zrealizowania, gdyż naprzeciw Biało-Czerwonych staną dzisiaj Finowie.

Nasi dzisiejsi rywale mierzyli się dotąd z Bułgarią i z Kubą. Z tymi drugimi osiągnęli taki sam rezultat, jak my, dlatego do dzisiejszego spotkania podchodzą w nieco lepszych nastrojach, niż po pierwszym meczu otwarcia jaki zagrali z gospodarzami turnieju. Bułgaria była bezlitosna dla Finów i nie dała im nawet seta. Liczymy, że podopieczni Vitala Heynena pójdą za przykładem Bułgarów i również w takim samym rozmiarze rozprawią się z Finami. W ostatnim wygranym meczu u naszych przeciwników najwięcej punktowali Antti Makinen, Urpo Sivula i Markus Kaurto, którzy zdobyli solidarnie po 12 punktów. Dziś o 19:30 nasi rodacy powinni na nich zwrócić szczególną uwagę.

Jeśli Finowie do dzisiejszego starcia podchodzą w dobrych humorach, to co mają powiedzieć Polacy? Po dwóch meczach legitymują się dwoma wygranymi ze stratą zaledwie jednego seta. Co prawda, rywale nie byli z najwyższej półki (Kuba, Portoryko), ale nie należy w żadnym wypadku deprecjonować tego wyniku. Mimo, że w ostatnim meczu z Portoryko Vital Heynen pozwolił sobie na swoisty „przegląd wojsk”, to nie przeszkodziło mu i jego podopiecznym odnieść najwyższe zwycięstwo w historii siatkarskiej reprezentacji Polski w XXI wieku. Niech Państwo sobie wyobrażą, że Portorykańczycy zdobyli w tym spotkaniu zaledwie 41 punktów, co daje średnią niespełna 14 punktów na set! A, że zwykle apetyt rośnie w miarę jedzenia, to nie zdziwimy się, jeśli polscy fani, tak licznie zgromadzeni w Bułgarii, będą oczekiwać od naszych pewnego zwycięstwa z Finlandią.

Wszystko przemawia za naszymi siatkarzami. Ostatnie dwa mecze z Finami skończyły się naszymi zwycięstwami „do zera”. Nie dziwne więc, że analitycy z forBET za każdą złotówkę postawioną na Polskę wypłacą „na czysto” 6 groszy minus podatek. Za to kurs na Finów wynosi 8.75 i tak naprawdę to jest najlepszy komentarz do zapowiedzi tego spotkania.