Zdarzyło się wczoraj #84 – Dajcie nam w końcu przeciwnika!

Polska zrobiła to co zrobić musiała, czyli rozbiła Portoryko w drugim już meczu na Mistrzostwach Świata, które odbywają się w Bułgarii i we Włoszech (skrót spotkania). Vital Heynen zrobił swoisty „przegląd wojsk” i trzeba przyklasnąć tej decyzji, bo kiedy niby miałby to zrobić, jeśli nie w meczu z takim rywalem?

Na tym samym turnieju odbył się prawdziwy hit – Francja podejmowała Brazylię. Do rozstrzygnięcia tego meczu potrzebowano tie break’a, w którym lepsi się okazali siatkarze z Kraju Kawy. Było to zdecydowanie najlepsze spotkanie jakie dotychczas rozegrano na tegorocznym siatkarskim mundialu.

Wczoraj na naszym profilu na Facebook’u informowaliśmy o dopingowych perypetiach Czeryszewa. Zdajemy sobie sprawę, że nie wszyscy korzystacie z „mordo-książki”, a tym bardziej nie wszyscy czytacie komentarze. Dlatego wypadałoby wyprostować tę informację, powołując się na komentarz naszego czytelnika, Sławomira Mazura, który z kolei skorzystał z portalu VFC.PL, gdzie przetłumaczono treść pisma, jakie dostał rosyjski piłkarz od Szefa Departamentu Prewencji i Kontroli Dopingu. Oto tłumaczenie:

„Szanowny Panie Czeryszew,

Piszę do Pana, by poinformować, że wraz z Międzynarodową Agencją Antydopingową i w związku z informacjami opublikowanymi w prasie, dotyczącymi domniemanego zażywania przez Pana zakazanych w sporcie substancji w trakcie Pana pobytu w Villarreal Fútbol Club, przeprowadzono dochodzenie, które zostało zwieńczone aktami dowodzącymi, że nie znaleziono oznak niedozwolonych zachowań. Dziękuję za Pańską współpracę.

Z wyrazami szacunku,

Jesús Muñoz-Guerra Revilla
Szef Departamentu Prewencji i Kontroli Dopingu”

A oświadczenie w oryginale wygląda tak:

Na koniec ze sportowych hal i biur antydopingowych przenieśmy się na korty. Bardzo dobre wieści doszły do nas z Hiroszimy, gdzie Magda Linette zmaga się z kolejnymi przeciwniczkami w turnieju WTA.

Magda Linette awansowała do ćwierćfinału w Hiroszimie! 6:3, 7:6(3) z Tamarą Zidansek? Jesli Linette wygra jeszcze dwa mecze, to bedzie najwyżej sklasyfikowaną Polką w rankingu WTA??

Opublikowany przez infosport.pl Czwartek, 13 września 2018