Liga Narodów: Polki czeka dziś łatwy mecz?

  • Redakcja

Polskie zawodniczki po średnio udanych dalekich podróżach wreszcie zagrają we własnym kraju. W Bydgoszczy zmierza się dziś o 20:30 z Argentynkami, czyli z najsłabszą jak dotychczas drużyną w rozgrywkach.

W tabeli siatkarskiej Ligi Narodów pań reprezentacja Polski plasuje się obecnie na 11. pozycji. Argentyna z kolei zajmuje ostatnie, szesnaste miejsce. Oba zespoły będą dziś chciały podreperować swoje konta punktowe. Zdecydowanymi faworytkami tego spotkania będą jednak Polki. Kurs na ten mecz w forBET wynosi: 1.02 – Polska, 11.50 – Argentyna.

Biało-czerwone jak dotąd z trzech turniejów Ligi Narodów (w USA, w Makau i w Holandii) przywiozły trzy zwycięstwa. Nie jest to może wynik oszałamiający, ale warto docenić, że były to triumfy nad wyżej notowanymi zespołami Włoch, Chin i Korei. W najbliższych dniach w Bydgoszczy nasze panie mają szanse, by nieco podskoczyć w tabeli rozgrywek. Ich rywalkami, prócz siatkarek z Ameryki Południowej, będą jeszcze Belgijki (przedostatnie w klasyfikacji) i Niemki (dwunaste miejsce, tuż za naszymi zawodniczkami).

Po niedawnym pojedynku z Tajlandią (2:3) trener Jacek Nawrocki przyznał:

Graliśmy już z różnymi przeciwnikami z Azji w przeszłości jak Tajlandia, czy Korea i zawsze jest to dla nas cennym doświadczeniem oraz nauką azjatyckiego stylu gry. 

Dziś polskie siatkarki czeka zaś starcie z południowoamerykańską piłką siatkową. To kolejna okazja do zbierania niezbędnego doświadczenia. Oraz punktów, które są nam bardzo potrzebne. Jak bowiem na początku maja przekonywał trener Nawrocki, pytany o cel kadry na 2018 rok:

Walczymy przede wszystkim o utrzymanie się w Lidze Narodów, w gronie najlepszych drużyn świata. Byłoby to dla nas bardzo istotne w kontekście przyszłego roku, w których występujemy w mistrzostwach Europy. Spotykanie się z najlepszymi zespołami świata w tym i przyszłym roku dałoby nam, mówiąc kolokwialnie, dużego kopa.

Skład reprezentacji Polski na mecze w Bydgoszczy:

Przyjmujące: Martyna Grajber, Natalia Mędrzyk, Natalia Murek, Julia Twardowska
Rozgrywające: Julia Nowicka, Marlena Pleśnierowicz
Atakujące: Monika Bociek, Martyna Łukasik, Malwina Smarzek
Środkowe: Gabriela Polańska, Agnieszka Kąkolewska, Zuzanna Efimienko- Młotkowska
Libero: Maria Stenzel, Agata Witkowska

Skład reprezentacji Argentyny na spotkania w Bydgoszczy:

Przyjmujące: Elina Rodriguez, Sol Piccolo, Anahi Florencia Tosi, Antonela Fortuna, Camila Hiruela Tapia, Agostina Denisse Soria
Rozgrywające: Clarisa Sagardia, Helena Vidal
Środkowe: Julieta Constanza Lazcano, Florencia Natasha Busquets Reyes, Agnes Victoria Michael Tosi, Agostina Victoria Zabala
Libero: Tatiana Soledad Rizzo, Morena Martinez Franchi