Finał hokejowych MŚ: czy Szwedzi obronią tytuł?

  • Redakcja

W finale elity zmierzą się dziś reprezentacje Szwecji i Szwajcarii. Zdecydowanym faworytem do złota będą Skandynawowie, ale sensacyjni Helweci udowodnili w tym turnieju, że nie można ich nigdy skreślać!

Dla Szwedów wczorajszy półfinał z Amerykanami ułożył się fantastycznie. Po drugiej tercji prowadzili oni z Jankesami aż 4:0, w trzeciej odsłonie dołożyli jeszcze dwa trafienia i ostatecznie rozbili rywali 6:0. Taki rezultat musi budzić szacunek.

Z kolei Szwajcarzy w meczu o finał zmierzyli się z Kanadyjczykami, z którymi przez całe spotkanie prowadzili, ale hokeiści z Kraju Klonowego Liścia co rusz odrabiali część strat. Ostatecznie Szwajcaria wygrała niespodziewanie 3:2 i to ona stanie dziś naprzeciw Szwedom w drodze po mistrzowski tytuł.

To, że Szwecja zdołała awansować do finału imprezy rozgrywanej obecnie w Danii, nie powinno być dla nikogo zaskoczeniem. Ale to, że Szwajcarzy są o krok od złotego medalu – to już jest sensacja. Jeszcze dwa lata temu Helweci kończyli mistrzostwa elity na jedenastym miejscu. Rok temu – na szóstym. W tym roku – co najmniej na drugim. Ich progres jest niesamowity. Nawet jeśli dziś nie zdołają pokonać Skandynawów, to i tak należą im się wielkie brawa. W ćwierćfinale ledwo ograli Finlandię 3:2, ale ograli. Wczoraj w takim samym stosunku zwyciężyli Kanadę. Nikt w tym alpejskim kraju nie miałby nic przeciwko, żeby i dziś ze Szwedami powtórzył się taki wynik.

Tylko, czy Skandynawowie mogą im na to pozwolić? W końcu nie przegrali na tych mistrzostwach jeszcze ani razu. Ograli i Czechów i Słowaków. Wysoko pokonali Amerykanów, wysoko Austriaków. Są w gazie. W dodatku w fazie grupowej zwyciężyli także w starciu z Szwajcarami. Dzisiejszy finał to więc powtórka z rywalizacji grupowej sprzed kilku dni. 13 maja w Kopenhadze Helweci ulegli Szwedom 3:5. A jak będzie w ostatnim spotkaniu tego turnieju?

Kurs na ten mecz w forBET wynosi: 1.50 – 4.95 – 5.50.