Polscy parałucznicy w Dubaju bez kwalifikacji do Paryża

Polscy parałucznicy bez kwalifikacji do Paryża

Reprezentacja kadry narodowej w składzie: Kseniya Markitantova, Adam Dudka i Wojciech Piotrowski zakończyła rywalizację w zawodach „8th Fazza Para Archery World Ranking Tournament” w Dubaju. Panowie nie zdołali wywalczyć przepustki paraolimpijskiej.

Zawody były pierwszą międzynarodową imprezą w tym sezonie dla naszych łuczników na wózkach. Na starcie pojawiło się 212 zawodników i zawodniczek z 55 krajów. W turniej głównym mężczyźni zostali sklasyfikowani na miejscu 33., a Kseniya Markitantova zajęła 17. pozycję. Nieco lepiej spisał się mikst Dudka – Markitantova, zajmując 9. lokatę.

W trakcie zawodów rozegrano Finałowy Turniej Kwalifikacyjny do Igrzysk Paraolimpijskich w Paryż. Mężczyźni rywalizowali o jedno miejsce dla swojego kraju. Niestety mimo ambitnej postawy Polakom nie udało się wywalczyć przepustki na Igrzyska. Wojciech Piotrowski w 1/24 przegrał z reprezentantem Niderlandów Markiem De Gier 136:139, a Adam Dudka w 1/16 uległ jednym punktem  Brazyliczykowi Diogo De Souzie 137:138.

Warto przypomnieć, że wcześniej awans na igrzyska wywalczyło trzech reprezentantów Polski: Milena Olszewska – łuk klasyczny kobiet, Łukasz Ciszek – łuk klasyczny mężczyzn i Kseniya Markitantova – łuk bloczkowy kobiet.

Olszewska i Ciszek właśnie wrócili do kraju z 13-to dniowego zgrupowania na Cyprze, gdzie szlifowali formę razem z kadrą narodową seniorów.