Biało–czerwoni w ogniu przygotowań do MŚ w kajak polo

MŚ w kajak polo

W Szczecinie zakończyła się impreza Floating Garden Canoe Polo Challenge, czyli jeden z największych turniejów w dyscyplinie kajak polo. Do Polski przyjechały najmocniejsze drużyny z całej Europy. Spotkania z nimi były dla naszej kadry cennym przetarciem w ramach  trwających przygotowań do tegorocznych mistrzostw świata.

Floating Garden Canoe Polo Challenge to cykliczna impreza, którą śmiało można nazwać prawdziwym świętem kajak polo. Podczas każdej edycji do Szczecina przyjeżdżają topowe, międzynarodowe zespoły. W tym roku pojawiły się m.in.: KSVH Berlin, KCNW Berlin czy KP Praga. Łącznie do zawodów zgłosiło się 19 zespołów, w tym dwie męskie reprezentacje Polski, a także żeńska kadra do lat 19 oraz MOSW Choszczno.

W żeńskim turnieju najlepsza okazała się ekipa KSVH, która wygrała z KCNW Berlin 5:3. Czwarte miejsce przypadło zespołowi MOSW Choszczno, a tuż za nim uplasowała się reprezentacja Polski do lat 21.

W całych zawodach triumfowała męska sekcja berlińskiego klubu (KSVH), która wygrała w derbowym meczu z RKV 5:3. Pierwsza z ekip reprezentacji Polski zajęła natomiast czwartą lokatę, ulegajac w spotkaniu o brąz KCNW 2:5. Piąte miejsce przypadło drugiej z kadr biało–czerwonych po zwycięstwie nad KSV Glauchau 4:3.

– Zawsze chciałoby się osiągnąć wyższe miejsca – ambitnie podkreśla Paweł Teleman, trener polskiej reprezentacji. – Jestem bardziej zadowolony jednak z tego, jak zawodnicy zachowują się na boisku. W tym turnieju chodziło o to, by się zgrywać, a wynik jest raczej drugorzędną sprawą. Zawsze jest fajnie, gdy się zdobywa medale, ale tutaj mogę pochwalić drużynę za to, jak prezentowała się na boisku.

Floating Garden Canoe Polo Challenge to co prawda turniej towarzyski, ale przetarcia z silnymi zespołami są bezcenne dla reprezentacji Polski, która szlifuje formę do listopadowych mistrzostw świata w Chinach.

Przypomnijmy, że kajak polo jest grą zespołową, w której uczestniczą dwie pięcioosobowe drużyny. Zawodnicy poruszają się na krótkich i bardzo zwrotnych kajakach, starając się umieścić piłkę w bramce przeciwnika. Wodne boisko do gry w kajak-polo ma 35 metrów długości i 23 metry szerokości.

 

Zdjęcia: Polski Związek Kajakowy 

Artykuły powiązane