Wisła wróci na podium?

  • Redakcja

Po pasjonującym meczu z Legią Warszawa krakowska Wisła zmierzy się dziś na własnym stadionie z Zagłębiem Sosnowiec. Pewne trzy punkty dla gospodarzy?

Kurs na ten mecz w forBET wygląda następująco: 1.75 – Wisła, 3.80 – remis, 4.80 – Zagłębie. Faworytem jest „Biała Gwiazda”, która po 12. kolejkach zgromadziła 21 punktów. Zagłębie jest czerwoną latarnią Lotto Ekstraklasy. Wisła w tym sezonie potrafi grać pięknie i skutecznie. W poprzedniej kolejce wywiozła ze stolicy punkt, choć prowadziła na Łazienkowskiej z Legią już 3:1. Niedawno ograła też Lecha Poznań i Lechię Gdańsk.

Dziś czeka ją teoretycznie łatwiejszy przeciwnik, bo sosnowiecka ekipa. Zagłębie w 12 meczach tego sezonu zgromadziło raptem 10 punktów. Nic dziwnego, że w Sosnowcu musiała nastąpić zmiana na ławce trenerskiej – Dariusza Dudka zastąpił Litwin Valdas Ivanauskas. Wciąż musimy poczekać, czy nowy szkoleniowiec zdoła dźwignąć zespół z kryzysu.

250 mln złotych za TO COŚ?!

– Obecnie sytuacja drużyny jest trudna, ale widzę możliwość wyjścia z niej. Chciałbym utrzymać zespół w ekstraklasie i ten cel jest możliwy do zrealizowania. Znałem wcześniej niektórych zawodników Zagłębia z polskiej ligi i klubów zagranicznych. Zresztą Litwa jest niedaleko od Polski, więc jako trener interesowałem się waszą piłką – powiedział podczas prezentacji swojej osoby Ivanauskas.

Wisła zatopiła Surmę…

Wisła chce wygrać, by znów wskoczyć na podium Ekstraklasy. W tym sezonie „Biała Gwiazda” prezentuje się na tyle dobrze, że pod Wawelem powoli wracają wspomnienia z pięknych czasów w historii klubu. Czy wraca silna Wisła Kraków? Niewykluczone. Ale by tak się stało, krakowianie muszą skrupulatnie zbierać punkty – nie tylko z tymi najmocniejszymi zespołami. Z takimi, jak Zagłębie Sosnowiec, także. Początek meczu o godzinie 18:00.