Walka Rzymu z Mediolanem

  • Redakcja

Starcia tych dwóch miast od lat elektryzują kibiców w całej Italii i nie tylko. Dziś kolejna odsłona. Rzym reprezentowało będzie Lazio, Mediolan Inter. Początek bitwy o 20:30.

Kurs na ten mecz w forBET wygląda tak: 2.45 – Lazio, 3.50 – remis, 3.00 – Inter. Po samych tylko kursach widzimy jak zacięte może to być widowisko. Wszak zagrają ze sobą aktualnie 3. w tabeli Inter z Lazio, które jest lokatę niżej. Obie ekipy dzieli raptem jeden punkt. Jeśli Rzymianie ograją dziś na własnym stadionie Mediolańczyków, to przeskoczą ich w tabeli i zameldują się na podium.

Hit w Serie A = nudy? Nie z Interem takie numery

Rzymscy gospodarze w tym sezonie są na własnym stadionie prawie niepokonani. „Prawie”, bo w 1. kolejce przegrali z Napoli 1:2. Później jednak szło im tylko lepiej. Inter z kolei na wyjazdach jest w tym sezonie bezkompromisowy: 4 wygrane i 2 porażki – ta ostatnia w zeszłym tygodniu z Barceloną w Lidze Mistrzów. Klapę na Camp Nou kibic Interu wybaczyć może – nawet jeśli Blaugrana występowała bez kontuzjowanego Leo Messiego. Jednak straty punktów w Rzymie już nie wybacz. Dlatego Inter musi się dziś spiąć na wyżyny swoich umiejętności, by wywieźć ze stolicy Italii co najmniej punkt.

Gdybyście nie mieli dość wspaniałego futbolu…

Co ważne, goście mają obecnie w Serie A serię pięciu zwycięstw z rzędu. Czy wieczorem dołożą triumf nr 6? To dla piłkarzy Lazio powinna być dodatkowa mobilizacja, by zatrzymać przybyszów z Mediolanu.