Galaktyczny hit w Szczecinie: Stocznia – Zaksa

  • Redakcja

Bezapelacyjnie najciekawiej zapowiadającym się spotkaniem 2. kolejki Plusligi jest to, które o 18:00 rozpocznie się w Szczecinie. Miejscowa Stocznia zagra w nim bowiem z Zaksą Kędzierzyn-Koźle. Gospodarze mają nadzieję, że nie zabraknie im prądu ani w przenośni, ani dosłownie.

W weekend Stocznia mierzyła się z Treflem Gdańsk, ale mecz ten został ostatecznie odwołany przy stanie 5:5 w pierwszym secie. Dlaczego? Otóż w szczecińskiej hali zgasło światło. Awaria okazała się na tyle poważna, że specjaliści nie byli w stanie nic zrobić i po dwóch godzinach oczekiwania kibice mogli już zacząć wracać do domu. Starcie to zostało przełożone wczoraj na 29 listopada.

Nie wiemy więc do końca w jakiej formie są zawodnicy Stoczni. Po pierwszych dziesięciu punktach meczu z Treflem trudno bowiem oceniać ich formę. Z pewnością jednak będą należeli – przynajmniej na początku sezonu ze względu na skład – do faworytów do zdobycia mistrzowskiego tytułu. Stocznia przed sezonem totalnie przebudowała zespół i ściągnęła takie siatkarskie tuzy, jak m.in. Bartosz Kurek, Łukasz Żygadło, Matej Kazijski czy Nikołaj Penczew. Dzięki temu szczecinianie urośli na papierze do rangi drużyny z absolutnego topu. Przeciwko gdańszczanom brak prądu uniemożliwił im udowodnienie tego. Dziś dostają kolejną szansę na to, bo i rywal trafił im się znakomity – wicemistrz Polski z Kędzierzyna-Koźla.

W piątek rusza liga mistrzów świata!

Jeśli Stocznia ogra Zaksę, to potwierdzi swoje mocarstwowe ambicje. Nie będzie jej jednak łatwo to uczynić, gdyż drużyna z południa kraju weszła całkiem przyzwoicie w ten sezon. W 1. kolejce ograła w Sosnowcu MKS Będzin 3:1. Goście mieli co prawda trochę problemów z równą grą, ale ostatecznie pokonali Będzin za 3 punkty i z dużymi nadziejami pojechali do Szczecina. W zespole Zaksy zobaczymy dziś zapewne na boisku aż trzech mistrzów świata: Aleksandra Śliwkę, Mateusza Bieńka i Pawła Zatorskiego. W ekipie gospodarzy na ataku wystąpi Bartosz Kurek. Warto też dodać, że Stocznię prowadzi w bieżących rozgrywkach Plusligi Michał Mieszko Gogol – prawa ręka Vitala Heynena w reprezentacji Polski. Gwiazd będzie zatem dużo i liczymy, że stworzą one w szczecińskiej hali niezapomniane widowisko.

10 fundamentów sukcesu siatkarzy. Tak zostali mistrzami!

Kurs na ten mecz w forBET: 1.70 – Stocznia, 2.15 – Zaksa.