Shapovalov i Basilashvili powalczą w Szanghaju

  • Redakcja

W pierwszej rundzie prestiżowego turnieju w Szanghaju zmierzą się jutro Denis Shapovalov i Nikoloz Basilashvili. Ten drugi jest ostatnio w wyjątkowo wysokiej formie.

Starcie 19-letniego Kanadyjczyka z 26–letnim Gruzinem będzie ozdobą wtorkowych spotkań w Szanghaju. Shapovalov to aktualnie numer 29 w światowym rankingu tenisistów. Basilashvili z kolei plasuje się na pozycji 23 w tym zestawieniu. Bliskość w rankingu i sposób gry obu zawodników wskazuje, że kibice obserwujący ten mecz mogą spodziewać się wielu fajerwerków. Tym bardziej, że gruziński gracz jest ostatnio w bardzo dobrej dyspozycji. Przedwczoraj jeszcze rywalizował w Pekinie, gdzie ostatecznie sięgnął po końcowy triumf. W finale tamtego turnieju pokonał on niespodziewanie Juana Martina del Potro z Argentyny, który w stolicy Chin był rozstawiony z najwyższym numerem 6:4, 6:4. To drugi tytuł Gruzina w tym roku. Wcześniej triumfował on na kortach w Hamburgu, gdzie w finale pokonał 31-letniego Leonardo Mayera z Argentyny 6:4, 0:6, 7:5. 

Shapovalov z kolei ostatnio rywalizował w Tokio, gdzie przegrał w półfinale z Denisem Medvedevem z Rosji 3:6, 3:6. Wcześniej zaś młody Kanadyjczyk wyeliminował z japońskiego turnieju m.in. Stana Wawrinkę.

Ostatnie miesiące dla Basilashviliego są niezwykle udane. Dość powiedzieć, że wygrał on w tym sezonie więcej imprez niż tacy giganci światowego tenisa, jak del Potro czy Roger Federer (obaj po jednym triumfie). W Szanghaju Gruzin może z jednej strony czuć jeszcze w kościach trudy finałowego pojedynku z Pekinu. Z drugiej jednak strony dzięki zwycięstwu w tamtym turnieju może też przystąpić do starcia z reprezentantem Kanady jeszcze bardziej pozytywnie nakręcony.

Shapovalov to jeden z bardziej zdolnych tenisistów w całym cyklu, rocznik 1999. Już teraz może się pochwalić niezłym osiągnięciami, ale jego czas ewidentnie dopiero nadejdzie. Kurs na ten mecz w forBET wygląda następująco: 1.55 – Shapovalov, 2.45 – Basilashvili. Początek spotkania Kanadyjczyka z Gruzinem o godzinie 8:20 czasu polskiego.