Dominatorzy! Polscy siatkarze znów mistrzami świata!

  • Redakcja

Polska pokonała Brazylię 3:0 w finale siatkarskich mistrzostw świata 2018. Nasi zawodnicy obronili tytuł sprzed czterech lat.

Polscy siatkarze znów są złoci! Niewielu spodziewało się, że biało-czerwoni będą w stanie na turnieju rozgrywanym we Włoszech i Bułgarii powtórzyć sukces z 2014 roku. Tym bardziej, że w II fazie mistrzostw nasi zawodnicy byli o włos od odpadnięcia z imprezy. Utrzymali się w niej i od tego pierwszego meczu z Serbią zaprezentowali całemu światu pokaz genialnej siatkówki. Wygrane z Serbią (2 razy), pierwszy set z Włochami, triumf nad USA i dziś nad Brazylią sprawiają, że nikt nie może mieć wątpliwości, kto jest najlepszy.

Polacy mieli swoje problemy, ale potrafili je przezwyciężyć. To inna drużyna niż ta, która cztery lata temu w naszym kraju zdobywała złoto. Wtedy Bartosz Kurek w ogóle nie został powołany na mundial, a Michał Kubiak był tylko rezerwowym. Dziś jako liderzy poprowadzili naszą reprezentację do triumfu w całej imprezie.

Trzeba przyznać, że mistrzostwach świata potrafimy w XXI wieku pokazać klasę. W 2006 roku zdobyliśmy wicemistrzostwo, w 2014 i 2018 mistrzostwo. Brawa też dla Brazylii, która w każdym z tych finałów była naszym przeciwnikiem.