Zdarzyło się wczoraj #86 – siatkarze kontynuują dobrą serię!

• Redakcja

Reprezentacja Polski w siatkówce znów wygrała. Aktualni mistrzowie świata pokonali Finlandię 3:1. Grały wczoraj także piłkarskie ligi zagraniczne oraz Ekstraklasa. W Pucharze Davisa Polacy remisują po sobotnich pojedynkach 1:1 z Rumunami.

Nasi siatkarze po trzech meczach na mundialu mają komplet zwycięstw i punktów. Co prawda stracili wczoraj jednego seta w starciu z Finami po bardzo słabej grze, ale był to jedyny moment ich słabości w pojedynku ze Skandynawami. W pozostałych setach biało-czerwoni byli wyraźnie lepsi. Dziś odpoczywają, a już jutro zmierzą się z dużo groźniejszym przeciwnikiem – z Iranem.

Z kolei nasza tenisowa reprezentacja walczy w ten weekend w Pucharze Davisa z Rumunią na wyjeździe. Po pierwszych dwóch spotkaniach jest 1:1. Kamil Majchrzak przegrał swój pojedynek, ale wygrał za to Hubert Hurkacz. Dziś debel i dwa ostatnie mecze singlowe.

W Ekstraklasie było wczoraj bardzo emocjonująco. Nie zawiódł przede wszystkim jeden z hitów tej kolejki, czyli mecz Wisły Kraków z Lechią Gdańsk. Wygrali krakowianie 5:2, mimo że dwukrotnie przegrywali. W nagrodę Wisła została nowym liderem Ekstraklasy. Czyżby wielkie piłkarskie czasy wróciły do Krakowa? W innych sobotnich spotkaniach Wisła Płock zremisowała 2:2 z Miedzią Legnica, a Piast Gliwice pokonał 1:0 Arkę Gdynia.

Skrót meczu Wisła – Lechia zobaczysz tu.

W Anglii solidarne zwycięstwa faworytów, jak rzadko: Arsenalu, Manchesteru City, United, Chelsea i Liverpoolu. Przegrał jedynie Tottenham, ale z The Reds, więc nie jest to niespodzianka.

W Hiszpanii Barcelona pokonała Sociedad 2:1, a Real Madryt tylko zremisował w Bilbao z Athletic 1:1 i straci już do „Dumy Katalonii” dwa „oczka”. Punkty zgubiły także ekipy Atletico Madryt i Valencii.

We Włoszech sensacyjnie przegrał Inter, ale wygrały polskie drużyny: Napoli i Sampdoria (bramka Dawida Kownackiego!). W Niemczech zaś Bayern Monachium ograł Bayer Leverkusen 3:1 (Robert Lewandowski tym razem bez gola).