Zdarzyło się wczoraj #83 – pierwsze siatkarskie koty za płoty

  • Redakcja

Reprezentacja Polski od zwycięstwa rozpoczęła zmagania w mistrzostwach świata w siatkówce. Obrońcy tytułu mistrzowskiego pokonali Kubę 3:1. Emocjonujący dzień miał wczoraj także Rafał Majka na hiszpańskiej Vuelcie.

Mistrzowie świata byli zdecydowanym faworytami spotkania z Kubańczykami i nie zawiedli. Wygrali za 3 punkty, w sposób dosyć przekonujący. Aczkolwiek trzeci set w naszym wykonaniu był bardzo słaby i takiego nagromadzenia błędów musimy się wystrzegać. Można to jednak zwalić na początek turnieju, który zwykle bywa trudny i na nieprzewidywalność rywala, który wystawił bardzo wielu młodych zawodników. Najważniejsze, że biało-czerwoni zwyciężyli i z większym spokojem będą mogli dziś podejść do rywalizacji z Portoryko (początek spotkania o godzinie 16:00).

Gorsze wiadomości przyszły wczoraj na temat naszej reprezentacji piłkarskiej. Otóż w najnowszym rankingu FIFA będziemy klasyfikowani na 18. miejscu. Spadamy i spadamy w tym zestawieniu, ale ostatnie nasze wyniki nie mogły doprowadzić do niczego innego. Liderem rankingu ma być Belgia, która wyprzedzi świeżo upieczonego mistrza świata – Francję.

Przenosimy się na hiszpańskie trasy, na których od ponad dwóch tygodni walczą Michał Kwiatkowski i Rafał Majka. Tym razem aktywny był ten drugi. „Zgredowi” niewiele zabrakło, a zająłby miejsce na podium bardzo wymagającego górskiego etapu Vuelty. Ostatecznie był czwarty, czym udowodnił, że w górach zawsze trzeba na niego uważać.

Tu zobaczysz skrót wczorajszego etapu.

O tym, jak mocną pozycję w Borussii Dortmund – czołowym europejskim klubie – ma Łukasz Piszczek niech świadczy fakt, że znów został wybrany do rady drużyny z Dortmundu. Szkoleniowiec BVB powołał właśnie nowy skład tej rady: Piszczek, Marco Reus, Marcel Schmelzer, Julian Weigl i Thomas Delaney.