Zdarzyło się wczoraj #47 – lekkoatleci wzięli się do roboty!

  • Redakcja

Dwa złota i dwa srebrna – to wczorajszy bilans polskich lekkoatletów na Mistrzostwach Europy w Berlinie. Dobrą wiadomością była też wygrana Michała Kwiatkowskiego na 4. etapie Tour de Pologne. Z gorszych wieści – niespodziewanie już na 1. rundzie swój udział w tenisowym Warsaw Sports Group Open zakończyła Iga Świątek.

Wpierw w konkursie rzutu młotem panów pierwsze miejsce zajął Wojciech Nowicki, a drugie Paweł Fajdek. Godzinę później w zawodach kulomiotów po złoto sięgnął Michał Haratyk, a po srebrno Konrad Bukowiecki. Obie konkurencje zdominowane przez Polaków. W obu wygrał ten mniej znany i dotychczas mniej utytułowany. Fantastycznie rozpoczęły się dla nas Mistrzostwa Europy w Berlinie. Czekamy na więcej!

Swój dzień miał wczoraj także Michał Kwiatkowski, który triumfował na 4. etapie Tour de Pologne i objął prowadzenie w klasyfikacji generalnej całego wyścigu. Michał od dłuższego czasu jest w znakomitej formie (w Tour de France także dawał czadu). Jeśli wytrzyma w górach, to najpewniej sięgnie po końcowy triumf w naszej największej imprezie kolarskiej.

Wczorajszego dnia do udanych nie zaliczy z kolei Iga Świątek. 17-latka niespodziewanie odpadła już w 1. rundzie turnieju Warsaw Sports Group Open rozgrywanego na kortach Warszawianki. Przegrała ze starszą o 4 lata kwalifikantką Joanną Zawadzką 6:7, 1:3. W drugim secie Świątek poddała mecz z powodu kontuzji. To spore rozczarowanie dla warszawskich kibiców, którzy chcieli dopingować przez cały tydzień naszą młodą zdolną tenisistkę. Aczkolwiek dla niej samej może to się okazać dobre – taki kubeł zimnej wody czasem pomaga, by móc poczynić następne kroki w swojej karierze.