„Rozegrany” Celtic Glasgow czy wypoczęte AEK Ateny?

  • Redakcja

W środowy wieczór odbędzie się pierwszy mecz 3. rundy eliminacji Ligi Mistrzów pomiędzy drużynami z Glasgow i z Aten. Zdecydowanym faworytem dzisiejszego spotkania jest Celtic, który musi pokonać AEK, by zapewnić sobie przed rewanżem odpowiednią zaliczkę.

Kurs na ten mecz w forBET wygląda następująco: 1.75 – Celtic, 3.35 – remis, 5.25 – AEK. Szkoci będą dziś chcieli odnieść przekonywujące zwycięstwo, by na spotkanie rewanżowe, rozgrywane na gorącym obecnie południu Europy, jechać ze sporym spokojem. Celtic, podobnie jak Legia Warszawa, zaczynał eliminacje Ligi Mistrzów od 1. rundy. Ograł w niej gładko Alashkert Erywań, z którym to notabene legioniści mogą jeszcze zagrać w 4. rundzie eliminacji Ligi Europy (jeśli wyeliminują w 3. rundzie luksemburskie Dudelange, a rumuńskie Cluj nie da rady ekipie ze stolicy Armenii). W 2. rundzie kwalifikacji Champions League Szkoci wyeliminowali z kolei norweski Rosenborg Trondheim. Warto też dodać, że zespół z Glasgow zdołał już rozegrać w tym sezonie jedno spotkanie ligowe – w 1. kolejce Scottish Premiership pokonał Livingston.

Z tego punktu widzenia AEK jest zupełnie w innej sytuacji. Czy gorszej? Jak kto uważa. Drużyna ze stolicy Grecji od 12 maja nie zagrała żadnego meczu o stawkę. Tamtego dnia przegrała w finale krajowego Pucharu z PAOK-iem 0:2. Potem były już tylko sparingi. AEK eliminacje do Ligi Mistrzów zaczyna dzisiaj dopiero – od 3. rundy. A greckie rozgrywki ligowe jeszcze nie ruszyły. Tak więc przywilej ominięcia dwóch pierwszych rund kwalifikacyjnych ma swoje dobre i złe strony. Grecy mogą się czuć przed dzisiejszym spotkaniem bardziej wypoczęci, bo ostatni poważny mecz zagrali 3 miesiące temu. Z drugiej strony – może im brakować rytmu meczowego.

Kto okaże się dziś górą? „Rozegrany” Celtic czy wypoczęte AEK Ateny? Początek spotkania o godzinie 20:45.