Hit w stolicy, lider walczy w Gliwicach

  • Redakcja

Na sobotę zaplanowano dwa mecze 3. kolejki Ekstraklasy. W Gliwicach Piast podejmie Zagłębie Lubin, a w Warszawie Legia Lechię Gdańsk. Liczymy na spore emocje!

Piast – Zagłębie, godz. 18:00

Niespodziewanie okazuje się, że będzie to pojedynek aktualnie trzeciej z pierwszą drużyną Ekstraklasy. Oczywiście to dopiero początek sezonu i wszystko za chwilę może się zmienić, ale trzeba podkreślić, że obie ekipy bardzo dobrze weszły w nowe rozgrywki. Są jedynymi drużynami (wraz z Lechem Poznań), które zanotowały po dwa zwycięstwa. Tym bardziej więc kibice w Gliwicach powinni się dziś spodziewać ciekawego spotkania. Pytanie tylko, ilu ich w rzeczywistości przybędzie na trybuny, gdyż miejscowi fani są w ciągłym sporze z władzami klubu, czego efektem było przerwanie meczu z Górnikiem Zabrze w poprzednim sezonie.

Kurs na to starcie w forBET wygląda następująco: 2.65 – Piast, 3.15 – remis, 2.80 – Zagłębie.

Ojrzyński? Ojojoj…

***

Legia – Lechia, godz. 20:30

Legia trapiona licznymi problemami podejmie wieczorem gdańską Lechię, która aktualnie znajduje się na 5. miejscu w tabeli. Gospodarze zostali bez trenera po tym, jak kilka dni temu zwolniono Deana Klafuricia. Na Łazienkowskiej trwają gorączkowe poszukiwania nowego szkoleniowca. Z Lechią drużynę poprowadzi wyjątkowo Aleksandar Vuković. Jeśli by dziś wygrał, to… może zostanie trenerem pierwszego zespołu na dłużej? Nie takich niespodzianek byliśmy w ostatnich miesiącach świadkami w klubie z Warszawy. Ciekawi jesteśmy, jak po kompromitacji w eliminacjach do Ligi Mistrzów spiszą się dziś legioniści. Czy odpadnięcie w Trnawie siedzi jeszcze w ich głowach, czy już zapomnieli?

Lechia z kolei próbuje się odbudować po fatalnym poprzednim sezonie. Piotr Stokowiec dostał misję odnowy zespołu. Musiał pozbyć się kilku trudnych piłkarzy, w tym m.in. Marco Paixao. Portugalczyk odszedł do tureckiego drugoligowca – Altay Izmir, a ostatnio przyznał w wywiadzie:

Stokowiec to zły człowiek, od początku mnie nie lubił. Gdyby nie on, to nadal grałbym w Lechii Gdańsk.

Wymarzony trener Legii – czyli jaki?

Tymczasem jego brat Flavio został w Gdańsku i na początku sezonu prezentuje całkiem niezłą formę. Być może to on poprowadzi dziś Lechię do sensacyjnego zwycięstwa na Łazienkowskiej?

Kurs na ten mecz w forBET wygląda następująco: 1.70 – Legia, 3.75 – remis, 5.25 – Lechia.