Kolejny odcinek eurobeki z polskich drużyn?

  • Redakcja

Niewykluczone, że nastąpi dziś ciąg dalszy koszmaru polskich zespołów w europejskich pucharach. Aż trzy nasze kluby będą walczyć o awans do 3. rundy eliminacji Ligi Europy i całkiem prawdopodobne jest, że żadnemu z nich nie uda się zrealizować tego zadania.

Czemu tak pesymistycznie? Bo też trudno o jakieś wielkie pokłady optymizmu. Po tym, jak mistrz Polski poległ z mistrzem Słowacji w eliminacjach Ligi Mistrzów, nie mamy już żadnych oczekiwań wobec występów przedstawicieli polskiej Ekstraklasy w europejskich pucharach.

Niby Jagiellonia zdołała tydzień temu ograć na własnym boisku Rio Ave 1:0, ale z przebiegu całego meczu trudno ten wynik uznać za sprawiedliwy. Portugalczycy byli lepsi i jeśli dziś pokażą znów tyle jakości, to bez problemów powinni odrobić straty poniesione w Białymstoku.

Bułka z Grabarą: będzie to zjadliwe?

W dość dobrej sytuacji jest Lech Poznań, który zremisował na wyjeździe pierwszy mecz z Shakhtyorem Soligorsk 1:1. Korzystny remis, rewanż na własnym stadionie, całkiem niezła forma na początku sezonu – to wszystko powinno wieczorem przemawiać na korzyść „Kolejorza”. Ale za długo śledzimy poczynania naszych drużyn w Europie, by być czegokolwiek w odniesieniu do nich pewnym. W europejskich pucharach to niemożliwe.

Akcja meczu! – subiektywne podsumowanie 2. kolejki Ekstraklasy

W zdecydowanie najgorszym położeniu jest obecnie Górnik Zabrze, który przegrał pierwszy mecz u siebie z Trenczynem 0:1. Na dzisiejsze starcie rewanżowe zabrzanie wyruszyli pełni bojowych nastrojów, ale obawiamy się, że to może nie wystarczyć. W Górniku brak bowiem takiej jakości, która mogłaby przeważyć szalę na ich stronę. W tym dwumeczu awans polskiego zespołu będzie można uznać za sporą niespodziankę.

Kursy na powyższe mecze w forBET wyglądają następująco:

1.45 – Lech, 4.20 – remis, 7.30 – Soligorsk (początek spotkania o godzinie 20:45),

1.66 – Rio Ave, 3.65 – remis, 5.40 – Jagiellonia (początek spotkania o godzinie 21:00),

1.75 – Trenczyn, 3.75 – remis, 4.60 – Górnik (początek spotkania o godzinie 17:30).