Brazylia – Meksyk: kolejny faworyt wyleci z turnieju?

  • Redakcja

W normalnych okolicznościach uznalibyśmy, że Meksykanie nie mają dziś wielkich szans z Brazylijczykami. Tym bardziej, że od 1994 roku nie potrafią przejść poziomu 1/8 finału w mundialu. Ale mistrzostwa w Rosji są pełne niespodzianek, więc nie zdziwi nas to, jeśli to Canarinhos będą dziś wracać do domu.

Brazylia wygrała swoją grupę niby dość pewnie, ale w żadnym ze spotkań nie zachwyciła. Ze Szwajcarią zremisowała, z Kostaryką męczyła się niemiłosiernie, na tle Serbów też nie był aż tak wielka. Wydawało się, że dziś w 1/8 zmierzy się z reprezentacją Niemiec, ale ta do fazy pucharowej ostatecznie w ogóle nie awansowała. Jej kosztem z grupy F wyszedł Meksyk.

Meksykanie mundial rozpoczęli od mocnego uderzenia, ogrywając aktualnych wciąż mistrzów świata, prowadzonych przez Joachima Loewa. Potem pokonali Koreę Południową, by w ostatnim pojedynku grupowym… skomplikować sobie życie. I to jak! Ekipa z Ameryki Środkowej przegrała ze Szwecją aż 0:3 i musiała bacznie śledzić wynik toczonego równocześnie meczu Korea  – Niemcy. Azjaci wygrali 2:0, dzięki czemu wyrzucili naszych zachodnich sąsiadów z imprezy, a Meksykowi umożliwili awans do 1/8. Kto przed mistrzostwami spodziewał się takiego scenariusza – ręka do góry!?

Ta z latynoski drużyn, która zwycięży, w ćwierćfinale spotka się najpewniej z Belgią. Gdyby była to Brazylia, to szykowalibyśmy się być może na najbardziej hitowe spotkanie całego turnieju. Ale niczego nie zakładamy, bo dzielni Meksykanie już raz w tym turnieju potrafili sprawić nie lada sensację. Skoro mogli ograć Niemców, to dlaczego nie mieliby wyeliminować teraz Brazylijczyków?

W ekipie z Kraju Kawy pierwsze skrzypce gra na tych mistrzostwach wcale nie Neymar, a Coutinho. Zawodnik PSG wciąż jakby nie doszedł jeszcze do pełni formy po niedawnym urazie. Ale jeśli odpadli w fazie pucharowej, to problemy może mieć nie tylko dziś Meksyk, ale i wszystkie pozostałe drużyny na mundialu. Drużyna z Ameryki Środkowej stawia głównie na kolektyw, monolit. Jeśli miałaby pokonać Canarinhos, to najpewniej w taki sposób, jak niedawno Niemców – za pomocą szybkich kontrataków.

Kurs na ten mecz w forBET wynosi: 1.50 – Brazylia, 4.50 – remis, 7.25 – Meksyk. Początek spotkania o godzinie 16:00.