Aston Villa – Middlesbrough: druga część bitwy o finał baraży w Championship

  • Redakcja

Już dziś drugi półfinał w rywalizacji Aston Villa – Middlesbrough! Po pierwszym meczu bliżej finału są Villans, którzy w ostatnią sobotę wygrali na Riverside Stadium 1:0. Czy utrzymują tę przewagę? A może Boro odwrócą losy dwumeczu? Szykujemy się na wielkie emocje!

Ostatnia historia przemawia bardziej za dzisiejszymi gospodarzami. Astron Villa w tym sezonie dwa razy ogrywała Middlesbrough. Więcej – w ostatnich trzech pojedynkach ligowych nie straciła z tym przeciwnikiem nawet jednego gola. Nadzieją dla Boro może być spotkanie z września ubiegłego roku, rozgrywane między tymi zespołami w ramach Pucharu Ligi Angielskiej. Wówczas to Villans przegrali na własnym stadionie z Middlesbrough 0:2. Gdyby taki wynik padł wieczorem, piłkarze z Riverside Stadium przeszliby do finału baraży.

Ekipa z Birmingham doznała na własnym stadionie w fazie zasadniczej Championship tylko dwóch porażek. Poległa w starciach z Sheffield Wednesday i Queens Park Rangers. Dziś wystarczy jej nawet remis, by móc powalczyć z Fulham o awans do Premier League. Najstarszy zawodowy londyński klub w półfinale poradził sobie z Derby County i czeka już na lepszego z pary Aston Villa – Middlesbrough.

Warto przypomnieć, że ekipa Boro trzy lata temu grała już w finale baraży, w którym to przegrała z Norwich City 0:2.

Na kim powinna dziś spoczywać największa odpowiedzialność wśród zawodników obu drużyn? Na tych najbardziej doświadczonych, którzy mają za sobą wiele rozegranych spotkań w najwyższej angielskiej klasie rozgrywkowej. U gospodarzy wyróżnić pod tym względem należy Johna Terry’ego, 37-letniego byłego gracza Chelsea Londyn. Cóż to byłaby za historia, gdyby Terry w takim wieku awansował do Premier League i w przyszłym sezonie mógł z Villans rywalizować w meczach z The Blues. Fani na Stamford Bridge przywitaliby go radośnie.

Z kolei u gości takim naturalnym liderem wydaje się być Stewart Downing, 33-letni wychowanek Boro. Downing, podobnie jak Terry, swoje najlepsze lata ma już z pewnością za sobą. Nie oznacza to jednak, że nie może poprowadzić swojej ekipy do awansu do PL. Który z tych dwóch byłych reprezentantów Anglii będzie dziś wieczorem górą? Początek starcia Aston Villa – Middlesbrough o 20:45. Dziś wtorek, wiec mecz ten odbędzie się w porze typowej dla Ligi Mistrzów. Mimo, że klasa zespołów jest może niższa niż tych występujących w Champions League, to na brak emocji nie powinniśmy narzekać!

Kurs na to spotkanie w forBET wynosi: 2.25 – 3.20 – 3.50. Z kolei kurs na awans: Aston Villa – 1.20, Middlesbrough – 4.15.