Zapowiedź meczu 27. kolejki PlusLigi: Onico Warszawa – Asseco Resovia Rzeszów

  • Redakcja

Czas na decydujące starcia w PlusLidze. W dzisiejszym meczu czwarte w tabeli Onico Warszawa podejmie zajmujący szóstą lokatę zespół Asseco Resovii Rzeszów. Obie drużyny będą chciały zatrzeć złe w ostatnim czasie wyniki i na pewno zrobią wszystko, aby wyjść zwycięsko z tej konfrontacji – stawka to przecież wejście do play – offów tych rozgrywek

Stołeczni będą starali się zapomnieć o minionej konfrontacji w PlusLidze.  W ostatniej kolejce zespół Stephane’a Antigi uległ Jastrzębskiemu Węglowi 1:3, choć w spotkaniu była realna szansa na wygraną. O wyniku zdecydował jednak czwarty set, gdzie warszawiakom nie udało się ostatecznie doprowadzić do tie – breaka.

Szkoda, ponieważ mieliśmy szansę urwać punkt lub dwa w meczu z bardzo dobrym przeciwnikiem, jakim jest Jastrzębski Węgiel. Mecz pokazał jednak, że nie grając na najwyższym poziomie, ale walcząc do samego końca, jesteśmy w stanie konkurować z drużyną grającą w Lidze Mistrzów –powiedział w wywiadzie dla oficjalnej strony swojego klubu, kapitan ONICO, Andrzej Wrona.

Teraz ma być zupełnie inaczej. Zwycięstwo w poprzedniej rundzie nad ekipą z Podkarpacia 3:0 na pewno może stanowić dla Onico pewien rodzaj przewagi psychologicznej. Łatwo na pewno nie będzie, wszak na wagę złota jest obecnie każdy punkt, natomiast ich dzisiejsi rywale również będą chcieli zmazać plamę po ostatnim meczu.

Asseco Resovia Rzeszów odpadła w półfinale Pucharu CEV ulegając dwa razy Biełgorje Biełgorod 3:0. Choć przed spotkaniem finał mógł wydawać się jak najbardziej na wyciągnięcie ręki, rosyjski zespół zdecydowanie zweryfikował szansę swoich rywali na odniesieniu sukcesu w tych rozgrywkach. Czas zatem na poprawienie sobie nastrojów, tym bardziej, że podopieczni Andrzeja Kowala zajmują szóste miejsce, ostatnie premiowane grą w play – offach. Porażka w tym spotkaniu mogłaby zatem zdecydowanie osłabić szanse rzeszowian na grę w decydującej fazie rozgrywek.

To jest mecz o życie, następne też będę bardzo ciężkie. Drużyna z Warszawy jest bardzo trudnym przeciwnikiem, ale do pokonania. Pojedziemy tam walczyć i wygrać, ale musimy zagrać bardziej odważnie niż z Biełogorie. Wszystko zależy do nas, od tego jak się zaprezentujemy.-powiedział szkoleniowiec Resovii, Andrzej Kowal [za nowiny24.pl]

Zespół z Rzeszowa zdecydował się na zorganizowanie w piątek otwartego treningu – o 18:00 zajęcia siatkarzy mogły zostać poobserwowane przez ich kibiców. Ten zabieg miał na celu odpowiednią motywację zawodników przed być może decydującym starciem tego sezonu. Jak wyjdzie w praktyce? Trudno przewidywać. Na stronie oficjalnej brak obfitej relacji z tego wydarzenia, zatem ciężko oceniać, czy rzeczywiście pomoże to w drużynie w walce o ligowe punkty. Wszystko zweryfikuje dzisiejsze starcie.

Emocji dzisiaj nie zabraknie! Wypełniona po brzegi hala na Torwarze będzie starała się ponieść swoich ulubieńców do tego zwycięstwa. Jak zakończy się ten pojedynek? Start godzina 20:00 (kursy ForBET 1,60 – 2,15)